Храм мормонів

Церква Ісуса Христа Святих останніх днів (найчастіше назва скорочується до Святі останнього дня та Святі останніх днів або мормони) — релігійна організація реставраціоністського (різнорідний напрямок у християнстві, що виник на основі протестантизму, що розділяє частину його установок, але заперечує вчення про апостольську спадкоємність) походження, найбільша гілка мормонізму. Організація заснована Джозефом Смітом у роки Другого великого пробудження (1790–1840). Офіс організації розташований у місті Солт-Лейк-Сіті (штат Юта, США). Її конгрегації (парафії та малі парафії) та храми існують у багатьох країнах світу.

В Україні мормони створили понад 50 парафій та близько 45 недільних шкіл, де вивчається Святе Письмо. 29 серпня 2010 року у Києві було відкрито храм Церкви Ісуса Христа Святих Останніх Днів – він став третім у світі за величиною храмом мормонів. Храм знаходиться на Кільцевій дорозі на під’їзді до Жулянського мосту. На території церкви є готель для гостей з усіма зручностями, який вміщує близько 100 осіб.

Храм мормонів з першого ж погляду вражає своїм масштабом – 3 п’ятиметрові поверхи. Висота шпиля – близько 42 метрів. Церкву збудували у рекордний термін за три роки за сучасними технологіями. Зовні будівля церкви облицьована гранітом світлого кольору.

Це цікаво!


1. Мормони зазнавали гонінь на території Америки через дозволене серед них багатоженство. В 1850 мормони влаштувалися в штаті Юта, і через 46 років, щоб стати офіційно дозволеною законом релігією, відмовилися від полігамії,
2. Мормони утримуються від вживання алкогольних напоїв, кави, чаю та тютюну. Моральний кодекс містить закон про цнотливість, який забороняє сексуальні стосунки поза межами гетеросексуального шлюбу. Члени церкви від 19 до 25 років (чоловіки) повинні два роки свого життя присвятити місіонерській місії – вони їдуть проповідувати до інших країн; жінки старше 21 року – 18 місяців,
3. Усі члени громади платять церкві десятину – десяту частину від своїх доходів,
4. Прихожани перебувають у храмі виключно у спеціальному, практично білому одязі, а повсякденні речі залишаються в роздягальні.

Перед входом у храм усі без винятку парафіяни надягають на ноги бахили. Інтер’єр церкви – щось середнє між п’ятизірковим готелем та музеєм. Усюди мармурова підлога, високі склепіння, замість ікон картини з Ісусом Христом у позолочених рамах. Так, тут немає ікон і хрестів, адже зі святих у мормонів лише Ісус. На відміну від цілісних внутрішніх обсягів звичайних православних церков тут є кімнати, зали та приміщення для навчання.

Також тут є “кімната запечатування”, де чоловік та дружина, батько та син проходять обряд возз’єднання надовго. Мормони вірять, що залишаться разом і в потойбічному світі, якщо проведуть цей обряд за життя. Мормони проводять і обряд хрещення мертвих. Вважається, що зробивши це стосовно будь-якого зі своїх предків, нащадки забезпечує йому вічне життя.

Де знаходиться храм мормонів?

вулиця Яблунева, 1
(044) 371-40-88