Пивний завод Карла Шульця

Пивной завод Карла Шульца

Створення пивоварні пов’язують з ім’ям німецького підприємця Карла Генріха Шульца, який фінансував будівництво у Києві пивоварень, що 1886 року було об’єднано під назвою “Пивзавод Карла Шульця”. Роком заснування безпосередньо “Пивзаводу №1” прийнято вважати 1881. Проте коріння цього підприємства досягає більш давніх часів. В архівних документах було виявлено, що броварня тут існувала вже 1823, а ймовірно, …

Читати далі

Ботанічний сад Фоміна

Ботанический сад Фомина

Ботанічний сад імені академіка Олександра Фоміна — один із найстаріших ботсадів Києва (старше ботсада Гришка) та України. Є підрозділом Київського університету імені Шевченка. Був закладений у 1839 році на пустирі, у глибоких ярах та на пагорбах неподалік університету. Площа саду 22,5 га. У створенні саду були використані колекції рослин ботанічного саду Кременецького ліцею, а також …

Читати далі

Сад каміння

Сад камней

Cад каміння було створено на Оболонській набережній у середині 2011 року. Він був спроектований у формі вітрила, що є дуже символічним, оскільки в затоці часто проводяться різні змагання на воді. Тут встановлені 24 високі базальтові колони та 5 штучних, які зроблені в античному стилі. Для відпочиваючих є близько 20 лавок, а територія висвітлюється безліччю ліхтарів. …

Читати далі

Станція урядового зв’язку

Станция правительственной связи

Прогулюючись ботанічним садом Фоміна можна побачити незвичайну споруду, яка прихована за бетонним парканом з колючим дротом. Перед вами військово-стратегічний пункт зв’язку К-2 часів СРСР (інші назви: Телефонно-телеграфна станція №1, ТТС №1, Станція урядового зв’язку). Об’єкт К-2 був побудований наприкінці 1950-х років і служив для передачі та прийому секретних (урядових, КДБ та ГРУ) телеграм та шифрограм. …

Читати далі

Оболонська набережна

Оболонская набережная

Оболонська набережна вважається одним із найкрасивіших місць Києва над Дніпром у будь-яку пору року і довша, ніж не менш відома Русанівська набережна. Тут завжди приємно прогулятися одному, з друзями або близькою людиною, а вечорами тут часто людей буває навіть більше, ніж на головній вулиці Хрещатику. Оболонь почали забудовувати житловими будинками наприкінці 1960-х років, основну забудову …

Читати далі

Музей КП “Київпастранс”

Музей КП "Киевпасстранс"

Музей комунального підприємства “Київпастранс” раніше мав назви “Всесоюзний трамвайний музей імені десятої річниці Жовтня”, “Музей першого трамвая” та “Київський музей електротранспорту”. Музей було відкрито у 1927 році у зв’язку зі святкуванням 10-річчя Жовтневої революції як «Всесоюзний трамвайний музей імені десятої річниці Жовтня» у покинутому на той момент Деміївському трамвайному парку. У 1942 році музей був …

Читати далі