Солом’янський ландшафтний парк

Солом’янський ландшафтний парк (Солом’янський лісопарк) було закладено у 1986 році і має площу 30 гектарів. Більша частина території парку розташована в межах урочища Кучмін Яр – природної улоговини, дном якої протікає річка Мокра. При створенні парку було проведено значні земляні роботи – переплановано схили, знищено рідну рослинність, насипано новий шар землі, висаджено нові дерева та кущі.

Роботи з облаштування парку тривали дуже довго і не були завершені навіть у 1991 році – не було запущено в дію фонтан біля сходів з вулиці Волгоградської, басейни, якими вода з витоку річки Мокра повинна рухатися у бік нижньої частини парку, також не були зроблені діючими . Не були також встановлені освітлення та лавочки. З двох місць громадського користування одне було закрито ще наприкінці 1980-х років, в іншому ж у 1990-х роках було відкрито розважальний заклад.

Солом’янський ландшафтний парк є цінним з погляду справжності ландшафту та унікальності флори та фауни, а також у зв’язку з наявністю в ньому витоку однієї з приток Либіді. Територія парку засаджена листяними деревами (клен, липа, ясен, береза, горобина), є багато кущів. Парк умовно можна розділити на 2 частини – східну, ландшафтну, з доріжками та каскадами басейнів та західну лісопаркову.

Де знаходиться Солом’янський ландшафтний парк?