Державний політехнічний музей

Політехнічний музей має 7 залів загальною площею 1500 квадратних метрів, а колекція складається з понад 10 000 різних експонатів, з них близько 3000 знаходяться у постійній експозиції. Тут представлені різні напрями розвитку науки та техніки не лише в Україні, а й у світі. Серед таких експонатів – матеріали зі сфери електроніки, приладобудування, радіотехніки, телекомунікацій, інформатики, машинобудування, авіації та космонавтики. Дуже цікава для огляду виставка техніки військового зв’язку та стрілецької зброї. До 110-річчя університету експозицію було значно оновлено, тут з’явилися нові матеріали з історії навчального закладу, фотографії.

Окрему залу політехнічного музею присвячено історії розвитку національного технічного університету України «Політехнічний інститут». Серед експонатів зали – документи та фото-оригінали, фонд випускників 1941 року, особисті речі професора В. Огієвського, академіка Г. Писаренка та інших. Привертають увагу раритетні експонати – готовальня та логарифмічна лінійка, що належать студенту КПІ С. Корольову, дореволюційні дипломи випускників КПІ, макет турбореактивного двигуна – подарунок від випускника 1931 року академіка О. Люльки.

2008 року у відреставрованій будівлі інститутських авіаційно-автомобільних майстерень відкрився відділ «Історія авіації та космонавтики», присвячений І. Сікорському. Експозиція розповідає про історію зародження в Україні цієї галузі техніки. Розділ “Космонавтика” представлений матеріалами музею ветеранів космодрому Байконур. Викликає захоплення у відвідувачів апарат космічного корабля серії «Схід», що спускається, і тренажерний комплекс, що складається з пульта оператора космічного зв’язку та імітатора зоряного неба.

Одними з найцікавіших експонатів політехнічного музею вважаються перший ламповий радіоприймач 1917 року, один з перших радянських телевізорів «КВН-49», кольоровий проекційний телевізор (1985 року в Україні їх випустили всього 6), також привертають увагу телефонні апарати 1930-х і 1930-х. -Х років. Є в музеї і «прабатьки» нинішніх ультрасучасних комп’ютерів: цифрова електронна обчислювальна машина «Промінь» та персональний комп’ютер «Нейрон» (серійно випускався з 1986 до 1991 року). Також музею належить алея пам’яток видатним вченим, серед яких Є. Патон, С. Лебедєв, М. Кравчук, С. Корольов. Завдяки співробітникам на будівлі музею було встановлено меморіальні дошки знаменитим конструкторам І. Сікорському та А. Люльці.

На сьогоднішній день політехнічний музей виконує також функції науково-дослідної та культурно-освітньої установи. Співробітники музею крім виставкової діяльності активно займаються науковою, виховною та просвітницькою роботою у різних формах. Так, з 2001 року в музеї проводиться цикл наукових читань «Видатні конструктори», де збираються вчені, студенти, технічна інтелігенція, а також усі небайдужі до техніки люди.

Де знаходиться державний політехнічний музей?

проспект Перемоги, 37/6
+380 44 204-8517
пн-пт: 09:00 – 16:30, сб-нд: уточніть по телефону