Музей вишивки Glow Art


У музеї діє постійна експозиція, де відображено вдосконалення ручного виробництва ниток. Показано зразки тканин з льону, конопель, кропив, тонованої, люрексової, перлової та іншої тканини для вишивки. Є зразки старовинної вишивки сюжетних картин та українського національного одягу 19 століття. Музей знайомить з українською традиційною вишивкою та її символікою, а також із вишивкою інших країн світу.

Серед експонатів музею:
– вишите по шкаралупі яйце, зареєстроване у книзі рекордів України,
– ікони, що світяться у темряві (авторський метод вишивки зареєстрований у книзі рекордів України),
– вишивка по паперу (техніка ізоніті), яку заснували англійці,
– монохромна вишивка,
– старовинні аксесуари для вишивки,
– канва для вишивки, що розчиняється у воді,
– абетки, у тому числі й навчальні, за якими дівчатка вчилися технікою вишивання,
– мініатюра, вишиту швом «Гольбейн» та названим на честь художника Ганса Гольбейна молодшого, на картинах якого можна побачити вишивку у стилі «блэкворк»,
– прапор України, який можна побачити завдяки особливостям зору та технології, заплющеними очима,
– вишиту каструлю, друшляк, тертку,
– вишитий портрет першого президента Америки в якому, як окремі фрагменти, можна побачити равлик, мишу, птицю, рибу…,
– вишиті сюжетні картини за мотивами робіт М. Біласа, А. Дюрера «Руки», Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря», Вільяма Холмана Ханта «Світоч світу»,
– вишита карта України,
– краватки вишиті з використанням елементів Трипільської культури.
В експозиції також є вишиті картини-ілюзії. У музеї є багата бібліотека, в якій можна отримати інформацію про орнаменти різних областей України та світу.

На майстер-класі діти та дорослі зможуть самостійно спробувати вишити маленьку подушечку чи серветку. Тут можна порівняти старовинний та сучасний каталоги всесвітньо відомих бавовняних ниток муліне французької фірми «DMC», які налічують 428 відтінки. У каталозі зразків сорочок, за якими майстри артілей вишивали замовлення для керівників СРСР, можна знайти орнаменти різних областей України. Кожен експонат музею є унікальним. На згадку про відвідування музею можна придбати сувеніри та майстерно зроблені вироби національного колориту, прикрашені вишивкою. Для тих, хто захоче спробувати вишити самостійно – прості набори для вишивки.

Де знаходиться музей вишивки Glow Art?

вулиця Новодарницька, 15/1
066 025 88 78