Казковий під’їзд


Троєщина є звичайнісіньким спальним районом Києва, але його місцева мешканка Тетяна Піка вирішила урізноманітнити сірі тони поверху в будинку, де вона проживала і в результаті створила відомий на все місто арт-об’єкт. Вона займалася створенням цього об’єкта понад 5 років і у цій їй допомагали сусідські діти. Вони несли їй іграшки, камінці, мушлі, скельця… і все це поступово органічно вписувалося художницею в стіни поверху. На створення всієї скульптури пішло кілька тонн цементу та інших будматеріалів (причому квартира Тетяни повністю була перероблена на кшталт того, що було зроблено на поверсі), які вона купила власним коштом і зробила все повністю своїми руками.

У стінах було замуровано навіть каміння з Індії, Греції, Криму, Карпат та Китаю, яке привозили знайомі художниці. Також вона використовувала для фарбування окремих елементів арт-об’єкта фарбу, яка світиться у темряві – ефект виходив воістину казковий і чарівний. Але далеко не всі жителі будинку були раді подібному прояву мистецтва… Мало того, що вони відчували явне занепокоєння з приводу надмірного навантаження на конструкції будинку цієї багатотонної скульптури і питання пожежної безпеки через надто вузькі проходи на поверсі, так ще й після публікації в ЗМІ інформації про цей казковий під’їзд до будинку стали ходити натовпу цікавих.

Тиск з боку громадськості посилювався і дійшов навіть до навмисного руйнування окремих елементів скульптури після того, як ні прохання до Тетяни Піки, ні запити в різні інстанції не принесли позитивних результатів. Незабаром жінка вирішила продати квартиру, але за вищою ціною через її художню цінність. Охочих не знайшлося та житло було продано за ринковою ціною. У 2017 році на поверсі та у квартирі художниці новим власником було проведено тотальний демонтаж усіх скульптур.

Де знаходився казковий під’їзд?

вулиця Радунська, 26, поверх 13