Храм апостолів Петра та Павла

Храм апостолів Петра і Павла починався з непривабливого барака, який складався з блокових стін і напівпрогнилим дахом. 2000-го року тут виникла невелика громада на чолі зі священиком. Згодом прихід виріс і в приміщення, що орендується, вже не поміщався. До того ж з’явився регент і разом з ним – невеликий молодіжний хор. Настоятель храму виявився іконописцем, а тому в церкві почали писати ікони і навіть спорудили простий, але новий іконостас. У середині червня 2007 року до храму доставили частки мощей святого праведного Іоанна Руського.

Завдяки меценату Олексію Омельяненко церква отримала шанс на гідну культову споруду – він запропонував викупити у Києва будівлю, що орендується храмом, а гроші від оренди витратити на потреби церкви. Влада була не проти отримати за стару і непотрібну споруду непогані гроші і вже в грудні 2007 року парафія святих апостолів стала щасливим володарем будівлі. Але парафія стала настільки великою, що взимку доводилося богослужіння з відкритими вікнами, щоб ті, хто не зміг увійти до храму, могли молитися на вулиці. Парафіяни стали масово хворіти, про недільну школу не могло бути й мови, хрестити не було де ні дітей, ні, тим більше, дорослих. Спроба влітку зробити невелику дерев’яну прибудову до будівлі закінчилася скандалом із боку мешканців сусіднього будинку та відмовою з боку пожежників.

Завдяки безлічі пожертв розпочалося будівництво повноцінного храму, яке успішно завершилося за півроку. На другому поверсі будівлі знаходиться зал для недільної школи, хрещальня, просфорня, келарня, казначейська, іконописна майстерня та кілька маленьких кімнаток-келій для священиків. У серпні 2007 року було освячено хрести на всіх 5 куполах храму. Навесні 2013 року було придбано дзвони та споруджено дзвіницю.

Де знаходиться храм апостолів Петра і Павла?

вулиця Тешебаєва, 54А
(044) 400-66-99
09:00 – 19:00