Київський академічний театр юного глядача на Липках

Київський академічний театр юного глядача на Липках розташований у спеціально збудованій будівлі та є найстарішою та традиційно головною театральною сценою міста для глядачів юного віку. Приміщення театру — сучасне та зручне, з двома сценами та залами для глядачів, на 408 та 80 місць. Театр було засновано 1924 року Олександром Соломарським та Іриною Дєєвою, композитором І. Віленським як державний театр для дітей ім. І. Я. Франка; літературною частиною завідував О. Корнійчук. Перша прем’єра – “Мауглі” за Р. Кіплінгом – відбулася 8 листопада того ж року.

З театром співпрацювали видатні майстри українського мистецтва — О. Бучма, В. Татлін, О. Лундін, В. Вільнер, К. Кошевський, Б. Вершилов, М. Фореггер, Меллер і навіть К. Станіславський, який брав участь у постановці «Синій птахи» М. Метерлінка. Поставлені у період із 1924 по 1941 рік, такі уявлення, як «Мауглі» Р. Кіплінга, «Соловей» Р.-Х. Андерсена, «Хо» Я. Мамонтова, «Платон Кречет» О. Корнійчука, «Ревізор» та «Весілля» М. Гоголя, «Сорочинський ярмарок» за М. Гоголем, «Юність Тараса» В. Суходільського, «Шехерезада» Д. Огнєва, «Дон Кіхот» М. Сервантеса, «Недоук» Д. Фонвізіна, «Сава Чалий» І. Карпенка-Карого, «Вільгельм Телль» Ф. Шиллера, «Шевченківський ранок» В. Чаговця, «Міщанин у дворянстві» та « Витівки Скапена» Ж.-Б. Мольєра, «Синій птах» М. Метерлінка, «Коник-горбунек» П. Єршова, «Прибуткове місце» О. Островського, «Дитинство» та «Міщани» М. Горького та інші, стали гордістю та окрасою репертуару київського ТЮГу, а також можливостей трупи.

У 1974 році установа була удостоєна ордена Трудового Червоного Прапора. Театр здійснював активну гастрольну діяльність по республікам Радянського Союзу та за кордоном. Починаючи з 1954 року, київський театр юного глядача розмістився в історичній місцевості Києва — на Липках, Печерськ. Після розпаду СРСР театр на Липках не припинив свою діяльність і в період з 1991 року до нашого часу його колектив неодноразово ставав переможцем та лауреатом різних фестивалів та театральних оглядів. У 2004 році театру на Липках було надано високий статус «академічного», отже заклад отримав свою сучасну назву.

На даний час репертуар театру на Липках налічує понад 30 вистав, які представляють широку класичну та сучасну літературу – В. Шекспір, Ж-Б. Мольєр, П-О. Бомарше, О. Чехов, В. Набоков, І. Франка, О. Олесь, Н. Гоголь, М. Твен, брати Грімм, О. Ліндгрен, О. Генрі, Леся Українка, Лопе де Вега.

Де знаходиться київський академічний театр юного глядача на Липках?

вулиця Липська, 15/17
(044) 253-62-19