Київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» – це перший український ангажементний театр, створений 1988 року. Під керівництвом художнього керівника-директора Олексія Кужельного на сцені театру мають можливість для театральних експериментів найкращі актори столичних театрів – народні та заслужені артисти України, театральна молодь. Як режисерів залучаються імениті постановники та молоді режисери.
У репертуарі театру — класичні та сучасні постановки. Вистави йдуть російською та українською мовами. На сцені театру «Сузір’я» побували такі відомі майстри української сцени як: Надія Батуріна, Лариса Кадочникова, Лариса Кадирова, Людмила Лимар, Раїса Недашковська, Степан Олексенко, Ада Роговцева, Богдан Ступка, Микола Рушковський, Лариса Троянов. «Сузір’я» має в своєму розпорядженні два сценічні майданчики: основна сцена на 80 місць, і мікросцена на 21 місце.
Майстерня театрального мистецтва «Сузір’я» неодноразово представляла українське театральне мистецтво на міжнародних фестивалях, серед яких «Луна», «Херсонеські ігри», «Біла Вежа», «Золотий Лев», «Тернопільські театральні вечори», «Мельпомена Таврії», «Кримський ковче ” та інші. Практично завжди вистави театру отримували високу оцінку журі. «Сузір’я» — лауреат багатьох театральних фестивалів, володар численних премій та дипломів.
Приміщення, в якому працює театр, — пам’ятка історії та архітектури. Будинок, зведений у 1908 році за проектом відомого київського архітектора Миколи Яскевича, належав відомому київському поміщику, російському полковнику Леоніду Родзянку. Інтер’єри будинку виконані у стилі модерн. Історія будинку, в якому розташований театр, є епіграфом практично до кожної вистави театру. Екскурсоводом старовинною садибою, пам’яткою архітектури, виступає сам Олексій Кужельний, який розповідає про київського підприємця та конезаводчика Леоніда Родзянка, про його будинок.
У садибі під час перебування Родзянко часто влаштовувалися мистецькі салони, в якому збиралися творчі люди, музикували, читали вірші, влаштовували домашні спектаклі. Під час реставрації садиби було виявлено театральні афіші 1908 року під дерев’яними панелями у першому холі стіни. Продавши будинок у 1914 році Родзянко їде в Америку, де дуже скоро стає заможною людиною (вигідно вклавши капітал, він став доларовим мільйонером). Пізніше в будинку була репетиційна база національної заслуженої академічної капели України «Думка», а з 1988 року в будинку працює камерний ангажементний театр «Сузір’я».
Де знаходиться київська академічна майстерня театрального мистецтва «Сузір’я»?
вулиця Ярославів Вал, 14Б
(044) 272-41-88