У рік 1000-річчя Хрещення Русі було ухвалено рішення про будівництво на Лівобережжі храмового комплексу на честь Михайла Архангела. Храмовий комплекс мав стати найбільшим православним центром на київському лівобережжі. За первісним планом до комплексу мав входити собор Архістратига Михаїла (на 1500 місць), церква Входу Господнього до Єрусалиму та каплиця-хрестиня. 1991 року, у п’яту річницю чорнобильської катастрофи, на зеленому острівці, обмеженій вулицею Будівельників, проспектом Миру та бульваром Верховної Ради, звели храм Входу Господнього до Єрусалиму. Це була перша церква, збудована у Києві після 1917 року.
Того ж року поряд із храмом з’явився меморіал трагедії на ЧАЕС, у центрі якого символічний курган із тридцятьма п’ятьма надгробними плитами з іменами загиблих ліквідаторів. Щороку в ніч на 26 квітня у встановлений на кургані дзвони б’ють за кількістю років, що минули з дня аварії на Чорнобильській АЕС; у жалобних заходах беруть участь сотні людей. У 1994 році на території комплексу було збудовано першу в Україні церкву-хрестильню.
Ще через чотири роки, 1998-го, зведено каплицю великомученика Георгія Побідоносця – на згадку про київських міліціонерів, які загинули у боротьбі зі злочинністю. Трохи раніше, у грудні 1997 року, було освячено на честь Різдва Христового престол ще одного храму. Спочатку він був задуманий як перший поверх собору Архангела Михайла, але через порушення будівельниками технічних норм довелося залишити храм одноповерховим, а Архангело-Михайлівський собор побудувати поряд. У жовтні 2015 року митрополит Київський та всієї України Онуфрій відправив Божественну Літургію та чин освячення накупольних хрестів Архангело-Михайлівського собору.
Всі ці роки парафія живе насиченим богослужбовим життям. При ньому діє недільна школа для дітей та дорослих. Храмовий комплекс неодноразово відвідували іноземні гості, зокрема державні діячі європейських та пострадянських країн, представники Помісних Православних Церков. Особливо шановані святині храму Входу Господнього до Єрусалиму: ікона «Чорнобильський Спас», образ Феодосія Чернігівського з часткою мощей та ікона Христа Спасителя.
Де знаходиться храмовий комплекс архангела Михайла?
проспект Миру, 16
(044) 559-60-40
07:00 – 20:00
богослужіння: ранковий 08:00, вечірній 17:00