Музей Служби безпеки України

Цей музей знаходиться у будівлі, яка є режимним об’єктом. З цієї причини вільний доступ до музею СБУ відсутній і ви можете відвідати його лише в тому випадку, якщо надішліть запит до прес-служби СБУ та отримаєте їхню згоду. Ця стаття має ознайомлювальний характер, адреса музею вказана для орієнтування і як уже раніше було написано – без попереднього схвалення вашого запиту на екскурсію прес-службою СБУ відвідування музею неможливе.

Музей знаходиться безпосередньо в будівлі СБУ і є навчальним центром з аудиторіями для нових співробітників, де їх знайомлять з історією та діяльністю служби безпеки України. Основна частина цього центру виглядає як звичайний музей, тут представлені матеріали різних департаментів з описами, оригінальними зразками і фотографіями. У музеї можна дізнатися про боротьбу з наркозлочинністю (є навіть зразок справжнього героїну), подивитися експозицію присвячену “лихим 90-м”, побачити чим займається УБОЗ (ця організація надала музею велику кількість фальшивих купюр валют світу) та вивчити предмет роботи антитерористичного відділу СБУ (листи з погрозами, графологічні експертизи, вибухові пристрої, РПГ та багато іншого).

СБУ також збирає інформацію про Чорнобильську аварію та зберігає архіви КДБ щодо Чорнобиля (вже оприлюднені). А завдяки експертно-криміналістичній службі ОТУ СБУ в Україну повернулося багато церковних реліквій. Ікони, картини та інші предмети живопису піддаються трасологічним, почерковим та авторським експертизам. Окремо хочеться виділити департамент контррозвідки: тут дуже серйозно, інформації показано мало, а реальних предметів у музей майже немає. Здебільшого вся інформація засекречена. У музеї СБУ багато цікавого і вам дуже пощастить, якщо ви потрапите туди!

Де знаходиться музей Служби безпеки України?

вулиця Володимирська, 35