У спокійній і тихій тіні дерев Пушкінського парку знаходяться 2 храми: преподобного Агапіта Печерського та святителя Луки Кримського. Історія цих храмів розпочалася з невеликої статті у газеті “Вечірній Київ” під назвою “Де витоки без духовності?”, в якій четверо студентів київського медичного інституту написали про наших великих лікарів, забутих нащадками. Зокрема і про преподобного Агапіта Печерського – родоначальника вітчизняної медицини та предка сучасних лікарів. Авторам тексту пощастило працювати у складі державної дослідницької комісії з вивчення ближніх печер Києво-Печерської лаври.
У статті наведено дуже цікаву інформацію. Наприклад, той факт, що на долонях Агапіта були знайдені компоненти лікарських препаратів – мідний порошок та пилок рослин з берегів далекої Візантії. Після публікації цієї статті студентів покликали виступити по радіо, на конгресах та конференціях. Діти скрізь говорили про те, що було б непогано встановити пам’ятник цьому лікареві. Але згодом прийшло розуміння: найкращим шануванням пам’яті святого лікаря буде будівництво храму. На Великдень 1998 року у храмі преподобного Агапіта Печерського відбулася перша Божественна літургія. Майже 9 років служба Божа звершувалась у простому храмі на першому поверсі офтальмологічного відділення 14-ї лікарні Києва. І лише у липні 2006 року у Пушкінському парку за 2 тижні майстри з Волині звели гарний дерев’яний храм. А в жовтні того ж року на свято всіх преподобних Печерських у Ближніх печерах передпочаток української православної церкви митрополит київський та всієї України Володимир звершив чин освячення престолу та храму.
У листопаді 2007 року розпочалося будівництво нового храму – святителя Луки Кримського. Буквально за 1,5 роки поряд із дерев’яним храмом Агапіта Печерського виріс світлий та просторий кам’яний храм Луки Кримського. У грудні 2009 року храм святого Луки Кримського (Війно-Ясенецького) було освячено. Святий покровитель нового храму архієпископ Сімферопольський та Кримський Лука, як і Агапіт Печерський, все життя віддав служінню Богу та лікуванню людей. Хірург, автор “Нарис з гнійної хірургії”, батько 4-х дітей, архієпископ та жертва політичних репресій. Він провів у засланні 11 років, не перестаючи молитися та лікувати. У 2000 році він був канонізований у сонмі новомучеників та сповідників. Життя приходу двох храмів не стоїть на місці. 1-2 рази на тиждень проводяться заняття з вивчення Святого Письма, є недільна школа. Велика церковна сім’я приймає все нових і нових парафіян. Для найменших православних є дитячий майданчик.
Де знаходиться храм преподобного Агапіта Печерського і святителя Луки Кримського?
проспект Перемоги, 40Б
044 332-34-63
ранкове богослужіння: 08:00, вечірнє: 18:00