Музей вторсировини

Люди протягом усього свого життя залишають сліди свого перебування у вигляді різних відходів. Нині сміття для археологів – це можливість дізнатися про побут людей, які жили багато тисяч років тому. У Києві існує таке місце, де представлені дуже цінні речі з історії та культури України. Це місце – завод з переробки вторсировини «Київміськвторресурс». На його території розташований музей, у якому зібрані цікаві і часом безцінні речі, які люди хотіли просто викинути як звичайне сміття. Вони представляють різні епохи та захоплення наших співгромадян. Тут можна побачити бюсти вождя пролетаріату та червоні прапори, бобінні магнітофони, радіоприймачі, телевізори, фотоапарати вітчизняного та зарубіжного виробництва та навіть прядки та інші предмети побуту наших предків.

Кожен із цих експонатів зберігає у собі історію своїх власників. Кожна річ потрапила сюди невипадково. Чимало жителів столиці приносили старі речі, предмети побуту, просто тому, що вони застаріли морально, ламалися, а викинути їх було шкода. Якісь експонати потрапляли випадково у машини з металобрухтом чи іншими відходами. Усім їм знайшлося місце у двох експозиціях, які виставлені на території заводу.

Одна експозиція розмістилася у невеликому приміщенні. Тут можна побачити предмети побуту та невеликі експонати. Під відкритим небом розміщені не менш цікаві експонати. Відлуння двох воєн двадцятого століття знайшли тут місце. Вони нагадують про ті події і сьогодні.

Сучасні жінки звикли до електричних плойок, термобігудів та інших предметів, а чим укладали та стригли волосся наші прабабусі? Якщо цікаво, приходьте в музей вторинної сировини і подивіться на чарівну скриньку з антикварними предметами, які допомагали створювати вишукані образи красуням початку двадцятого століття. Історія побутової техніки представлена прялками, прасками, фенами та іншими предметами побуту солідного віку, а також одним з перших пилососів німецького виробництва.

Де знаходиться музей вторинної сировини?

вулиця Євгена Маланюка, 112
(044) 517 39 63