Державний музей іграшки

Державний музей іграшки було засновано у 2005 році. Підпорядкований Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України. Ідея створення музею виникла у 1933 році, коли відповідно до Постанови ЦК ВКП(б) від 26 серпня 1933 р. №202 «Про виробництво дитячої іграшки» було ініційовано створення музеїв іграшок у Москві, Тифлісі, Ташкенті та Харкові. На виконання Постанови уряду УРСР у 1936 році в Києві було відкрито постійно діючу виставку іграшок, яка дала початок унікальній колекції та основу фондів майбутнього музею іграшки. Джерелом поповнення музейних фондів були зразки-еталони іграшок українського виробництва, затверджені Комітетом з іграшок при Міносвіти України. Протягом 80-ти років було зібрано колекцію іграшок у кількості понад 15 000 штук, яка наочно ілюструє історію українського іграшкового виробництва на площі 170 квадратних метрів. Окрім промислових зразків у фондах музею зберігаються унікальні авторські роботи та надзвичайно барвиста колекція українських народних іграшок. Перлинами музейних фондів та експозиції вважаються лялька 19 століття та пупс-африканець родини академіка Олександра Богомольця, ялинка з курячих пір’я роботи Софії Зими, модель парового двигуна, що діє, трансформер «Від коня до трактора» (1940-і роки), піонерська залізниця (1954) рік).

До штату музею входять педагогічні працівники (методисти), які одночасно є екскурсоводами (лекторами), фахівці в галузі музеїв, науковці (мистецтвознавці, педагоги, психологи). За роки існування закладу було організовано багато різноманітних виставок. На базі музею працює Міжвідомча художньо-технічна рада з іграшок та навчально-наглядових ігрових посібників, яка забезпечує проведення психолого-педагогічної експертизи нових зразків іграшок у процесі їх впровадження у серійне виробництво та затвердження зразків-еталонів.

Щорічно музей приймає близько 20 тисяч відвідувачів. Це, в основному, учні та студенти, а також їхні батьки, дідусі та бабусі. У планах музею організація конкурсів зі створення іграшок, шкіл-майстерності, проведення семінарів та конференцій для вчених та педагогів-практиків, батьків, а також створення ігрової кімнати для дітей.

Де знаходиться державний музей іграшки?

Кловський узвіз, 8
044 253-54-00
вт-пт 10:00 – 18:00
суб 10:00 – 17:00
вс-пн вихідний