1949 року було підписано постанову Ради Міністрів СРСР про будівництво у Києві Республіканської сільськогосподарської виставки. Будувалася вона на місці невеликого приміського хутора Червоний трактир. Будівництво почалося 1952 року і тривало 6 років. Офіційне відкриття виставки відбулося 6 липня 1958 року. Проектування виставки велося силами інституту «Діпромісто». До оформлення павільйонів були залучені найкращі художники та скульптори республіки. В цілому, архітектурний ансамбль, вирішений у стилі сталінський ампір, повторює «центральну» московську ВДНГ.
Тоді до складу виставки входили такі павільйони: Головний, «Машинобудування та приладобудування», «Вугільна, нафтогазова та металургійна промисловість», «Енергетика та електрифікація», «Будівництво та промисловість будівельних матеріалів», «Пластмаси та полімерні матеріали», «Землеробство», “Зернові та олійні культури”, “Технічні культури”, “Тваринництво”, “Овочеводство, садівництво та виноградарство”, а також павільйони натурного показу тваринництва. Пізніше було збудовано павільйони «Вугільна промисловість» з макетом діючої шахти, «Періодичні виставки», «Механізація та електрифікація сільського господарства», «Товари народного споживання», «Багатства моря», організовані павільйони «Народна освіта» та «Наочна агітація».
За час роботи виставки її відвідали відомі особи планети: в’єтнамський лідер Хо Ші Мін, президент Франції генерал Де Голль, генеральний секретар ООН У Тан, президент Югославії Броз Тіто, прем’єр-міністр Індії Шастрі, прем’єр-міністр Великобританії Маргарет Тетчер, міністр сільського господарства США Езра Тафт Бенсон та інші. Виставка була організатором усіх експозицій, присвячених знаменним датам у житті країни та її народу, багатьох престижних експозицій за межами України – у Лейпцигу, Монреалі, Брно, Ганновері, Москві. До 1993 року комплекс називався “Виставка Досягнень Народного Господарства УРСР” (у народі використовувалася абревіатура “ВДНГ”).
У наш час Експоцентр не має постійних експозицій та займається виставковою діяльністю, проведенням розважальних заходів (наприклад, “Зимова країна”, “Казкова країна” та інші). Під виставки переважно задіяні павільйони навколо головної площі, а територія колишньої сільськогосподарської виставки майже не задіяна (більшість павільйонів здається в оренду). Понад 200 гектарів території Експоцентру займає простора зелена зона з парковими та лісовими насадженнями, фруктовими садами та трав’яними полями, озерами, дитячими та спортивними майданчиками.
Де знаходиться національний комплекс “Експоцентр України”?
проспект академіка Глушкова, 1
+38 067 824 16 31, +38 044 596 91 01