Музей народної архітектури та побуту України

Національний музей народної архітектури та побуту України знаходиться на південній околиці Києва біля селища Пирогів. Загальна площа музею є досить великою для тривалих прогулянок — 135 гектарів. Музей (народна назва Пирогово) було засновано у лютому 1969 року. Співробітники майбутнього музею виконали експедиційно-пошукову роботу зі створення архітектурних та художньо-побутових фондів та експозиції менш ніж за 6 років і вже у 1976 році відбулося офіційне відкриття.

На площі музею зосереджено близько 300 архітектурних експонатів народного будівництва 16—20-х століть. Садиби з сільськими будинками та господарськими будинками сформовані з документальною достовірністю та згруповані відповідно до особливостей планування поселень того чи іншого історико-етнографічного та географічного регіону. У музей також було перевезено багато дерев’яних церков, млинів та інших пам’яток архітектури та побуту з усієї України. Архітектура всіх регіонів України представлена у наступних експозиціях музею Пирогово: Середнє Наддніпрянщина, Полтавщина та Слобожанщина, Полісся, Поділля, Південь України, Карпати, Млини, Ярмаркове поле та Сучасне село.

У фондах музею зберігається приблизно 75 000 предметів побуту, творів народного мистецтва, знарядь праці. Найцікавішими з експонатів обладнані інтер’єри будинків, всередину яких найчастіше є вільний доступ. У Пирогово зібрана велика колекція народного одягу, меблів, дерев’яного та глиняного посуду, чоловічого та жіночого одягу, одна з найкращих колекцій українських народних музичних інструментів. Музей є місцем відпочинку. Тут можна покататися на конях, пообідати у численних ресторанчиках (кабаках, шинках, кулішницях) українським борщем, салом чи шашликом. У Пирогові проводяться свята народної творчості, ярмарки, де можна придбати вироби народних майстрів. Вони збігаються з народними та релігійними святами. Поряд з Пирогово знаходиться інше гарне місце для відпочинку – парк Феофанія.

Де знаходиться музей народної архітектури та побуту України (Пирогів)?

вулиця Академіка Тронька
10:00-17:00
(044) 526-24-16