Садово-парковий комплекс Феофанія

Феофанія – це парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення та садово-парковий комплекс (раніше державне заповідне господарство) національної академії наук України, який був створений 13 травня 1992 року. Площа парку – 150 гектарів.

З 1972 року урочище Феофанія є парком-пам’ятником місцевого значення, розташоване на території однойменної історичної місцевості в південній частині Голосіївського району на захід від Дніпра. На території комплексу розташовані Палладинські ставки та гідрологічний пам’ятник природи місцевого значення “Два водні джерела” (представлений двома джерелами: Святого Миколая та Святого Михайла, які розташовані на схід ставка №2 групи Палладинські ставки, що на струмку Палладинський, що впадає в струмок Віта, басейн Дніпра). ).

На території парку Феофанія росте близько 90 видів дерев, кущів та ліан, у тому числі 11 хвойні та 75 листяні види. У центральній частині парку, за участю фахівців ботанічного саду Гришка, було розроблено та створено ландшафтний дизайн парку. Планується створення розаріїв, альпінарій, боскетів, лабіринтів та інших декоративних композицій. Були очищені ставки. У Феофанії збереглися дуби віком 100-180 років (є екземпляри понад 300 років), клени та ясені віком 80-120 років, липи віком 70-100 років, граби віком 60-80 років. У парку було зареєстровано 9 червонокнижних видів комах.

Де знаходиться парк Феофанія?

>вулиця Академіка Лебедєва, 37
08:00 – 23:00 (вхід до парку платний)