Парк Крістерова гірка

Крістерова гірка це ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, яка була офіційно створена 30 січня 2001 року і має площу 4,5 гектара. Такий статус парку було надано з метою збереження, охорони та використання в естетичних, виховних, природоохоронних, наукових та оздоровчих цілях найбільш цінних екземплярів паркового будівництва. На території пам’ятника природи заборонено будь-яку господарську діяльність і в тому числі веде до пошкодження природних комплексів.

Сам пам’ятник природи є ділянкою паркового комплексу, що збереглася, де є столітні дерева, вільховий ліс, екзотичні дерева і чагарники, каскад з 4 ставків. На території парку Крістерова гірка є кілька джерел. Рослинність парку включає 25 видів. Деревні насадження представлені дубом, липою, тополею, в’язом, ясенем та вербою. Особливу цінність становлять 150-річні каштани, 400-річний дуб. 4 види тварин занесено до Червоної книги України та 10 видів тварин охороняються Бернською конвенцією. Ставки є місцем проживання лебедя і крякви, і навіть популяції карася.

Парк заснований у 1850 році Вільгельмом Крістером, запрошеним із Південної Саксонії для робіт на сукняній фабриці князя Радзівіла у Радомишльському повіті Київської губернії. Заробивши капітал, Вільгельм вирішив залишитися на київській землі та придбав у передмісті маєток. Він заснував тут багатопрофільне сільськогосподарське підприємство «Садівництво та насіння В. Крістера» (києвознавці стверджують, що саме завдяки діяльності розплідника та школи Крістера Київ до 20-го століття набув репутації одного з найбільш озеленених міст світу).

У червні 2009 року парк після реконструкції був відкритий для відвідувачів. Було реконструйовано два ставки, побудовано 2 пішохідні містки, посаджено нові дерева та кущі, засіяно 9000 м² газонів, облаштовано 3 декоративні клумби, встановлено понад 40 лав, близько 35 декоративних освітлювальних стовпів та змонтовано автоматичний полив газонів.

Де знаходиться парк Крістерова гірка?