Парк Привокзальний

Парк площею 5 гектарів було створено у 1970 році. Свою назву отримав через Дарницький залізничний вокзал (станція з’явилася в 1899 році), який знаходиться навпроти зеленої зони. Поруч із діючою станцією розташований недобудований Дарницький вокзал. Загальна кількість дерев у парку – близько 1000, кущів – приблизно 900. Привокзальний парк поділено на 2 частини вулицею Юрія Пасхаліна.

В одній частині знаходиться пам’ятник загиблим громадянам та військовополоненим. 1970 року в парку було перепоховано останки загиблих тут солдатів та встановлено меморіальний комплекс. Композицію меморіального комплексу становлять дві бронзові постаті воїнів, які уособлюють стійкість, мужність, героїзм вмираючих, але нескорених бійців. Напис на пам’ятнику говорить: «Вічна Слава Безсмертно Хоробрим, які звуть на подвиг живих!». Офіційно — це були визволителі Києва, які загинули у листопаді 1943 року. Але як з’ясувалося пізніше — солдати були жертвами Дарницької трагедії, інформацію про яку через низку причин було засекречено радянським урядом. На початку квітня 1944 року понад 5000 новобранців, покликаних зі звільнених районів, знищили ворожу авіацію разом із вокзалом, звідки вони вирушали на фронт. На місці перепоховання було встановлено меморіальний комплекс.
У другій знаходиться церква Миколи Чудотворця. Дерев’яний храм було зведено у 2007 році, першу літургію відслужили 14 травня того ж року.

Де знаходиться парк Привокзальний?