Республіканська клінічна лікарня (опіковий центр)


Будівництво республіканської клінічної лікарні на березі затоки Доманя (річка Десенка) на околиці житлового масиву Троєщина розпочалося після аварії на Чорнобильській АЕС. Планувалося звести на ділянці 20 гектарів медичний центр на 1200 ліжко-місць, з вертолітними майданчиками та під’їзною інфраструктурою. На початку 1990 років установа хотіли перепрофілювати до інфекційної лікарні на 550 місць та медико-консультативний центр, але після розвалу СРСР будівництво завмерло, хоча на в’їзді до медичного центру вже навіть встигли практично добудувати церкву, а поряд – паркування для автомобілів швидкої допомоги та медичних працівників. .

1995 року між “Укргазпромом” та “Науково-дослідним медичним об’єднанням” було укладено договір про спільну діяльність з добудови цього лікарняного комплексу. Протягом 1995-1998 років Укргазпром профінансував будівельні роботи майже на 230 мільйонів гривень, але нічого так і не було зроблено. Наприкінці 2004 року КМДА видала розпорядження про продовження будівництва на цьому місці першої черги Республіканської лікарні загального профілю, розрахованої на мінімум 1000 ліжок. На території лікарні планувалося розмістити і консультативну поліклініку, здатну ухвалити до 1000 відвідувачів за зміну.

За первинними розрахунками витрати на будівництво лікарні у 2004 році мали становити 1 500 000 гривень, у тому числі 1 000 000 гривень із державного бюджету та 250 000 гривень із міської скарбниці. Замовником було визначено „Науково-дослідне медичне об’єднання”. Генеральним підрядником обрано “Київінвестсервіс”. У міській адміністрації розраховували здати лікарню під ключ на початку 2006 року. До початку будівництва медична споруда із 5 корпусів вже була готова більш ніж на 80%. Остання спроба добудувати республіканську клінічну лікарню (опіковий центр) робилася на тлі майбутньої спортивної події Євро-2012, але також виявилася безуспішною.

Судячи з повідомлень зі ЗМІ, компанію, якій з 1995 року було передано обов’язки по завершенню будівництва лікарні, намагаються збанкрутувати, а ділянку в 20 з гаком гектарів – продати (швидше за все під житлову забудову, оскільки буквально в парі сотень метрів від опікового центру знаходиться котеджне містечко “Деснянський”, на місці намитої ділянки для цього містечка, раніше розташовувалися дачні наділи “чорнобильців”, які їм виділила у 1991 році сільська рада села Троєщина без права на капітальне будівництво та в приватизації яких їм згодом відмовили).

Де знаходиться республіканська клінічна лікарня (опіковий центр)?