Собор Воскресіння Христового

Київський патріарший собор Христового Воскресіння є головним собором української грекокатолицької церкви. 27 жовтня 2002 року відбулося освячення наріжного каменю майбутнього собору за участю Любомира Гузара (предстоятель української грекокатолицької церкви). Будівництво комплексу розпочалося 9 вересня 2002 року. До червня 2003 року було збудовано цокольний поверх патріаршого собору та розпочато будівництво адміністративної будівлі. До кінця 2004 року було зведено стіни спочатку до позначки 13 метрів, а пізніше до пілонної (рівень центрального склепіння храму) частини собору.

10 жовтня 2004 року собор був освячений та було встановлено 5 хрестів. В освяченні взяли участь усі єпископи УГКЦ чотирьох континентів світу. Того дня було піднято та встановлено головний хрест на центральному куполі. Наприкінці 2005 року було розпочато монтаж металевого каркасу центрального склепіння храму. Його піднімали сегментами (всього чотири) і, вже потім, з’єднували. Цю роботу завершили лише на початку літа 2006 року. Перше богослужіння у храмі відправлено 19 січня 2006 року на свято Богоявлення Господнього. Воно було проведено у підвальній частині собору. Оздоблення внутрішнього простору храму – яскраво біле, колір стін, підлоги, вівтарних споруд (престолу, жертовника, архієрейського трону), символічно відтворює світло найважливішої євангельської події, якій і присвячений храм – Воскресіння Христового. Купол собору збудовано без опорних споруд.

Храм відкрито 27 березня 2011 року інтронізацією Святослава Шевчука, якого було обрано верховним архієпископом української грекокатолицької церкви. Побудувати його могли набагато швидше, але церковне керівництво категорично відмовилося від підтримки великого бізнесу і чиновників. Собор має площу 3000 квадратних метрів, висоту 50 метрів і може вмістити близько 1500 чоловік. 18 серпня 2013 року патріарший собор воскресіння Христового української грекокатолицької церкви був урочисто освячений верховним архієпископом Святославом. Похорон відбувся за великого скупчення людей, за участю архієреїв УГКЦ, представників інших конфесій та віросповідань, дипломатичного корпусу.

Де знаходиться собор воскресіння Христового?

вулиця Микільсько-Слобідська, 5
(044) 569-41-54
богослужіння: ранковий 09:00, вечірній 18:00