Атракціони у Гідропарку

1965 року кияни отримали ще одне місце для відпочинку – Гідропарк. Красива природа, близькість до Дніпра, комфортні пляжі стали улюбленим місцем відпочинку для киян та гостей столиці. Вражала площа нової рекреаційної зони – понад 365 гектарів! Тут були спортивні майданчики, ресторани, атракціони та багато іншого.

До речі, про атракціони варто розповісти окремо. Адже коли в Гідропарку з’явилися розваги для дітей, кожен радянський батько вважав за свій обов’язок хоча б один раз зводити своє чадо від душі повеселитися на всіляких атракціонах. Очі у дітлахів просто таки розбігалися від різноманітності небачених раніше атракціонів: Орбіта, Ромашка, Сонечко, Центрифуга, Автомобілі, що зіштовхуються, Човники і, навіть, Американські Гірки, що з’явилися з часом!

Проте за часів СРСР Американські Гірки іменувалися як Руські гірки. Вони були будівлею у вигляді високої вежі, висотою понад 20 метрів, куди треба було підніматися на ліфті, а останнім часом життя атракціону — пішки сходами. Спуск гірок був схожим на бобслейний трек, який посередині частково переходив у тунель.

Це цікаво!

Атракціон Російські Гірки був зображений у кінофільмі “Кінець канікул” за участю Віктора Цоя

Атракціони працювали до середини 2000-х років. Більшість з них після розпаду СРСР стали поступово занепадали, як, втім, і весь Гідропарк. У 2014 році всі атракціони було демонтовано. Міська влада вже не перший рік планує перетворити столичний Гідропарк на місцевий Діснейленд, але поки що все залишається без змін (станом на 2021 рік).

Де знаходилися атракціони в Гідропарку?