Гідропарк

Гідропарк — парк, розташований на Венеціанському (ліворуч при виході з метро) та Долобецькому (відповідно праворуч) островах між Дніпром та Русанівською протокою у Києві. Гідропарк знаходиться на місці колишньої Передмостової слобідки, знищеної 1943 року під час окупації Києва. Створено у 1965—1968 роках як водно-розважальний комплекс із безліччю пляжів, водних атракціонів, човнових станцій. Площа парку – 365 гектарів. Архітектори проекту – Всеволод Суворов та Ігор Шпара.

Влітку в Гідропарку одночасно можуть перебувати до 75 000 осіб. Острови між собою пов’язані Венеціанським мостом завдовжки 144 метри (зведений у 1966), з правим берегом Дніпра – мостом Метро, з лівим берегом – Русанівським метромостом. У парку знаходиться станція метро “Гідропарк” Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену.

На території Гідропарку розташований парк «Київ у мініатюрі», а сам Гідропарк знаходиться між такими визначними пам’ятками як Києво-Печерська лавра, меморіальний комплекс Батьківщина-Мати та Русанівка; з найпівденнішої частини Венеціанського острова, яка примикає до моста Патона, можна побачити скульптуру на воді “Рідкісний птах“. В даний час у Гідропарку знаходиться велика кількість розважальних закладів (дискотек, ресторанів, кафе, барів тощо). Серед доступних розваг: безліч пляжів, оренда альтанок у лісі на березі Дніпра, прокат човнів та катамаранів, настільний та звичайний теніс, пейнтбол, футбол, волейбол, пляжне регбі, банджи-джампінг, водні атракціони.

Одним із найбільш примітних об’єктів київського Гідропарку є тренажерне містечко. Він існує на громадських засадах і підтримується в робочому стані протягом кількох десятиліть співробітником інституту кібернетики Юрієм Куком, звідси і його неофіційна назва «Земля Кука».

Де знаходиться Гідропарк?