Рідкісний птах

Напередодні святкування Дня Києва, у травні 2013 року, Kiev Fashion Park встановив першу в місті скульптуру на воді – «Рідкісний птах». Роботу Олексія Володимирова розміщено посередині Дніпра біля моста Патона, між набережною Наводницького парку та Гідропарку. Цю точку на міській ділянці річки знають, як місце традиційного розвороту туристичних катерів, що курсують.

Так, уперше в історії країни та українського мистецтва скульптуру було встановлено у відкритому просторі повноводної річки. Меценатами створення та встановлення роботи виступили: Дмитро Олійник, Ілля Ємець, Олександр Соколовський, Вадим Башун, Валерій Мошенський.

Робота присвячена тому відомому небувалому «рідкісному птаху» Миколі Гоголю, який «…долетить до середини Дніпра». Так письменник у повісті «Страшна помста» з циклу «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки» описував красу та міць повноводної річки: «Чудовий Дніпро за тихої погоди… Рідкісний птах долетить до середини Дніпра! Пишний! йому немає рівної річки у світі…»

«Рідкісний птах» виконаний відомим українським скульптором Олексієм Володимировим зі зварених прутів чорного металу і встановлений на опорі колись зруйнованого Наводницького мосту, що залишилася посередині Дніпра. Птах у висоту сягає 3,5 метрів, а розмах її крил перевищує 5 метрів. Завдяки художньому рішенню автора, скульптура вагою 500 кг зберегла легкість і динаміку образу, а графічні чіткі лінії виділяють твір на поверхні річки, що грає.

Скульптури в рамках проекту Kiev Fashion Park можна побачити і в інших цікавих місцях Києва:
Пейзажна алея,
Русанівська набережна (Бабка з кравчучкою),
Печерський ландшафтний парк\Співоче поле (Великий пекарський турнір, Світ крізь рожеві окуляри),
Маріїнський парк (Режисер.Спостерігач),
Хрещатий парк (Історія кохання),
парк Тараса Шевченка (бабуся класична).

Де знаходиться рідкісний птах?