Міст метро та Русанівський метроміст

Міст метро

Перший метроміст через Дніпро, автором проекту та головним інженером якого є — Георгій Фукс (інші його проекти: Південний міст, Північний міст, Подільський мостовий перехід). Відкрито 5 листопада 1965 року. Двоярусна споруда для руху метропоїздів (верхній ярус, посередині) та автотранспорту (нижній, з боків). Побудований поруч із колишнім місцезнаходженням Ланцюгового мосту, зруйнованого в 1920 році, і створеного на його основі мосту імені Євгенії Бош, підірваного під час Великої Вітчизняної війни. Міст метро – перша у світі за розмірами прогонів аркова споруда на сухих стиках. Консолі складені із окремих залізобетонних блоків, з’єднаних металевими болтами.
Міст метро разом з Русанівським мостом з’єднує правобережну частину Києва з Русанівкою, Лівобережним масивом, Воскресенкою, Лісовим масивом, зоною відпочинку – Гідропарком. На правому березі Дніпра міст завершує станція метро «Дніпро».

Русанівський метроміст

Міст через Русанівську протоку, призначену для руху автотранспорту та поїздів метро. Відкрито 5 листопада 1965 року як продовження мосту метро одночасно з відкриттям третьої черги Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену від станції «Дніпро» до станції «Дарниця». Побудований дома мосту М. А. Білелюбського, зруйнованого у роки Великої Великої Вітчизняної війни. Міст балочної конструкції, шестипролітний, довжина – 350 метрів, ширина проїжджої частини для автомобілів північною стороною мосту – 14 метрів, ширина тротуарів – 3,5 метра. По південній стороні мосту прокладено два шляхи метрополітену на ділянці між станціями «Гідропарк» та «Лівобережна».

Де знаходиться міст метро та Русанівський метроміст?