Парк Тараса Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка відомий не лише в Україні, а й в інших країнах світу. Парк імені Тараса Шевченка знаходиться навпроти університету та був заснований у 1860 році – тоді він називався Університетським.

1898 року на місці майбутнього пам’ятника Шевченку встановили пам’ятник імператору Миколі Першому (указом якого було створено імператорський київський університет Святого Володимира, 1939 року перейменований на університет Шевченка), а сам парк перейменували на Миколаївський. На території парку збудували 3 фонтани, які розташовані на тих же місцях і досі. Після революції 1917 року парк перестав бути затишним місцем: фонтани були забиті сміттям та пересохли, лавки та спортивний інвентар вкрали, пам’ятник Миколі знесли та відправили на переплавку на завод “Арсенал”, до металобрухту також вирушили і гарні химерні ліхтарі – вціліли лише їхні кам’яні підстави, з яких спорудили вази для клумб. Зона відпочинку стала називатися Червоний парк, трохи пізніше – парк Воровського.

Це цікаво!

1. Біля ліхтарів, які оточували пам’ятник Миколи Першого, ночами можна було помітити повій – парк у темний час доби перетворювався на свого роду “біржу путан”,
2. У парку можна побачити арт-об’єкт “Бабуся класична”,
3. У 2014 році в парку встановили скульптуру “Кохання-всесвіт”,
4. У 2015 році до парку перенесли арт-об’єкт “Їжачок у тумані”.

У 1939 році п’єдестал від пам’ятника російському імператору (знесений більшовиками в 1920 році) було запропоновано використовувати під пам’ятник Тарасу Шевченку, оскільки останній у 1845-1846 роках працював в університеті. Але з п’єдесталом нічого до пуття не вийшло – його розібрали, а частину використали для надгробка академіка Михайла Грушевського на Байковий цвинтар. Пам’ятник українському поету було відкрито 6 березня 1939 року до 125-річчя від дня його народження. Бронзова фігура Тараса Григоровича має висоту 6,5 метра та встановлена на постаменті з червоного граніту заввишки 7,5 метра. У парку також є столи під навісом для гри в шахи та інші настільні ігри.

Де знаходиться парк Тараса Шевченка?