Скульптура “Режисер. Спостерігач”


31 травня 2014 року в рамках проекту “Kiev Fashion Park” між Маріїнським та Хрещатим парками, зовсім поряд з Маріїнським палацом, по ініціативи телеканалу “Інтер” було встановлено скульптурну композицію “Режисер. Спостерігач”. Скульптурна композиція складається з арт-об’єкта «Режисер» та скульптури «Спостерігач», розміщеної на даху вертодрому. Перебуваючи з відривом, обидва об’єкти ідейно взаємодіють між собою, створюючи у просторі єдину композицію. Проблема адаптації до міського середовища максимально вирішена скульпторами, оскільки на стадії розробки ескізів було враховано характеристики локацій (відстань між ними та рівень розташування).

Робота над «Режисером. Спостерігач» розпочалася навесні 2013 року. Світлана Карунська та Іван Гамольський створювали свої роботи порізно, даючи одна одній теоретичні поради, але не втручаючись у технологічний процес.
Об’єкт «Режисер», Івана Гамольського встановлено біля оглядового майданчика. Робота складається з необхідних режисеру атрибутів: камери, стільця та хлопавки. Об’єднавши всі складові арт-об’єкта за допомогою круглого постаменту, автор досяг цілісності композиції. «Режисер» – перший в Україні оптичний арт-об’єкт, аналогів якому немає у світі. У режисерську камеру вмонтовано підзорну трубу, спрямовану на скульптуру «Спостерігач».

Скульптурна композиція, Світлани Карунської, «Спостерігач» встановлена на даху вертодрому. Людина, що сидить на краю даху, спрямувала свій погляд на тих, хто спостерігає за ним. У реалістичній фігурі, виконаній із композитного матеріалу, тонованого під бронзу, відчувається авторська манера Світлани Карунської. Світлана Карунська зробила скульптуру «Спостерігач» видовженою. Гостроваті лікті та коліна гармонійно перегукуються з незграбними декоративними елементами, що частково перекривають скляний фасад будівлі.
Слід зазначити ступінь складності виготовлення робіт та їх монтажу, у разі найменшої помилки лінія візування між об’єктами могла не збігтися, що спричинило б втрату самої ідеї.

Скульптури в рамках проекту Kiev Fashion Park можна побачити і в інших цікавих місцях Києва:
Пейзажна алея,
парк Тараса Шевченка (бабуся класична),
Печерський ландшафтний парк\Співоче поле (Великий пекарський турнір, Світ крізь рожеві окуляри),
Русанівська набережна (Бабка з кравчучкою),
Хрещатий парк (Історія кохання),
Рідкісний птах.

Де знаходиться скульптура “Режисер. Спостерігач”?