Наводницький парк

Наводницький парк знаходиться на Дніпровській набережній біля моста Патона і був заснований у 1951 році. До 1993 року парк носив ім’я Віталія Примакова (радянський воєначальник, у громадянську війну — командир українського червоного козацтва), пам’ятник якому було встановлено у парку у 1970-х роках та демонтовано у 2016 році.

На території Наводницького парку немає жодних унікальних історично цінних архітектурних пам’яток, хіба що він знаходиться навпроти всієї відомої статуї Батьківщина-Мати (туди ведуть сходи, що починаються за рестораном “Бомбей”) та входу до нижньої Лавру (потрапити туди можна скориставшись підземним переходом на другий бік Набережного шосе і пройшовши 500 метрів у бік мосту метро, відразу по виходу з підземного переходу знаходяться сходи на Співоче поле, якщо ви хочете здійснити там прогулянку). Однак він, як і багато інших парків Києва, примітний своєю природою, що сприяє невимушеному відпочинку. Наводницький парк розташований уздовж Набережного шосе і займає площу 11 гектарів. За своїм плануванням парк є стандартним зразком регулярного планування з круглим залом у центрі, який оточують багаторічні пірамідальні тополі, а в самому серці знаходиться клумба з хвойними насадженнями.

1982 року на території Наводницького парку з’явилася скульптурна композиція, виконана з кованої міді. Пам’ятник встановили у парку у рамках заходів, що проходили напередодні святкування 1500-річчя Києва. Він є човном, де встановлені статуї Кия, Щека, Хорива та їхні сестри Либеді – засновників міста Києва. Дані історичні персонажі були обрані недарма, адже саме вони, згідно з літописами, дали початок величному місту, згодом названому на честь старшого брата.
Пам’ятник, присвячений засновникам міста Києва, є традиційним місцем, куди приїжджають молодята після РАГСу. Згідно з традицією, вони повинні повернутися до пам’ятника спиною і закинути букет квітів прямо в туру. У разі вдалого влучення, молодята проживуть довге та щасливе життя.

24 жовтня 2005 року в парку з’явилася алея (було висаджено 60 туй) Слави миротворців ООН з нагоди 60-річчя заснування ООН та пам’ятний знак на якому нанесено цифру 60 та зображено емблему організації (є картою (вниз направлено нульовим меридіаном), оточену гілками Оливкова гілка в давній Греції служила символом світу).

У 2010 році в Наводницькому парку було збудовано та освячено храм рівноапостольного князя Володимира. Одразу після закінчення Наводницького парку до нього примикає алея на честь героя України Валентина Симоненка (з боку мосту метро).

Де знаходиться Наводницький парк?