Пам’ятник засновникам Києва

Пам’ятник засновникам Києва (автори — скульптор В. Бородай, архітектор Н. Фещенко) у формі тури було встановлено на Дніпровській набережній (Наводницький парк) 1982 року на честь засновників Києва та приурочено цю подію було до 1500-річчя міста. Хорив, Кий, Щек та їх сестра Либідь згідно з літописами були князями у племінному об’єднанні полян та засновниками трьох поселень, що пізніше перетворилися на місто Київ. Коли брати побачили місцевість майбутнього міста, вони були вражені красою Дніпровських пагорбів і вирішили влаштуватися тут. Кий жив на Боричовій горі, Щек на горі Щоковиця, а Хорив на третій горі, яка згодом стала називатися Хоривицею. Місто було названо на честь старшого з братів – Кия. Від літописних засновників міста у Києві у наш час залишилася гірка Кияниця, вулиця Хорива, гора Щекавиця та колись велика річка Либідь.

Це цікаво!

1. У молодят Києва є традиція: у день одруження вони приїжджають до пам’ятника і закидають човном квітами на щастя. Є прикмета, що пара має стати спиною до монумента і через голову закинути букет у туру. Якщо влучення вдале, значить сімейне життя складеться.
2. Пам’ятник засновникам Києва зображений на українських купонах номіналом від 100 до 5000, що були в обігу на території України з 1991 по 1996 рік.
3. На початку 70-х років скульптор Бородай, відомий за монументом-музеєм “Батьківщина-мати”, подарував настільні варіанти свого твору човни із засновниками Києва, Леоніду Брежнєву та Володимиру Щербицькому. Фігурка настільки сподобалася чиновникам, що від них був несподіваний указ – встановити її копію на пілоні Московського мосту. Але цій екстравагантній ідеї не судилося втілитись у життя. Пілон мосту виявився місцем зовсім не підходящим: постійні вітри просто обрушили б скульптуру та й видно її знизу було дуже погано, а під час руху на транспорті – вона зовсім залишалася непоміченою.

23 лютого 2010 року пам’ятник демонтували для реконструкції (основа скульптури зруйнувалася від постійного впливу вологи) та урочисто відкрили 20 травня того ж року на День Києва.

Де знаходиться пам’ятник засновникам Києва?