Парк Кіото


Парк Кіото знаходиться на Лісовому масиві Києва та виконаний у японському стилі. Він простягається паралельно вулиці Кіото між станціями метрополітену Чернігівська та Лісова.

Парк Кіото був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин, одразу після підписання договору про співпрацю та розвиток міст – столиці України Києва та культурної столиці Японії – Кіото. На честь відкриття, у подарунок з Кіото парк отримав “квадратну багатоповерхову ступу” заввишки 5 метрів – гранітну пагоду, культову споруду, в яку зазвичай закладають реліквії, і яка сприятливо впливає на навколишню місцевість. Усі деталі та символіка були запозичені із паркової культури Японії. У центрі парку розташований сад каміння (на Оболонській набережній також є сад каміння). Тут можна побачити камінь почесного сидіння, камінь печерного вигляду, камінь-охоронець, камінь місячної тіні.

У парку Кіото навіть є ставок із справжнім водоспадом! Біля нього є невеликі зарості ірисів та маленький острів, потрапити на який можна по трьох симпатичних містках. Неймовірну красу цій зеленій зоні надають японські ліхтарики і пагорб, який повторює обриси всім відомої гори Фудзі, а також спеціальний підбір дерев, кожне з яких несе певне смислове навантаження: дерево, що приховує водоспад, дерево заходу сонця.

Це цікаво!


Алея сакур парку Кіото у квітні 2012 року потрапила до Книги рекордів України. Довжина алеї сакур становила майже 1 кілометр, протягом якого було висаджено близько 400 саджанців.

З рослин можна побачити вікові сосни, японський клен. 3 вересня 2011 року спільно з членами японської делегації було висаджено алею сакур. Дерева висаджені в два ряди вздовж пішохідних доріжок з внутрішньої сторони і простяглися на відстань за один кілометр вздовж Броварського проспекту і налічують приблизно 400 голландських саджанців.

Де знаходиться парк Кіото?

вулиця Кіото