Cад каміння було створено на Оболонській набережній у середині 2011 року. Він був спроектований у формі вітрила, що є дуже символічним, оскільки в затоці часто проводяться різні змагання на воді. Тут встановлені 24 високі базальтові колони та 5 штучних, які зроблені в античному стилі. Для відпочиваючих є близько 20 лавок, а територія висвітлюється безліччю ліхтарів.
По всьому саду розкладено необроблене каміння, яке було привезено сюди спеціально з усіх куточків України, а звідки саме, підкажуть написи на них. З рослинності тут переважають ялинки та ялівець. У саду каміння «оселилися» русалка, орел та тигр. Крім цього, територія зони відпочинку прикрашена фонтаном у вигляді трьох дівчат під парасолькою. У грудні 2017 року сад поповнився ще одним експонатом: скульптурою дорослої мурашки, яка читає книгу «малюку», яка виконана у загальній стилістиці саду. Ще один сад каміння у Києві знаходиться в парку Кіото.
Що таке сад каміння?
Сад каміння – це культурно-естетична споруда Японії, різновид японського саду, що з’явився в період Муроматі (1336-1573). Зазвичай сад каміння є рівним майданчиком, більша частина якого засипана піском або дрібною галькою. Але головним елементом є, на перший погляд, хаотично розташовані на ній групи неотесаних каменів. Однак безладдя тільки здається, насправді розташування і композиція каменів у групах підкоряються певним правилам, що виходять зі світоглядних концепцій дзен-буддизму. Камені в групах мають у своєму розпорядженні по три, відповідно до буддійської тріади. На поверхні саду за допомогою граблів робляться борозенки, що йдуть уздовж довгої сторони саду і утворюють кільцеві кола навколо каміння. Традиційно вважається, що поверхня саду символізує океан, а каміння – острови, але відвідувач саду може представити на його місці щось своє. Сад каміння продовжує архітектуру будинку і залежить від його інтер’єру. Функціонально сади каміння призначені для медитацій, усунення від мирської метушні та повсякденних проблем. Конструкція подібних споруд, підкоряючись нормам дзен-буддизму, підкреслює потяг японців до милування природою, роздумів, усамітнення. Тут у явному вигляді виступають такі принципи, як уміння бачити красу повсякденного і витонченість простоти. Також, однією з головних особливостей саду каміння є те, що в якій би точці не стояв спостерігач, його погляд впаде на однакову кількість каміння.
Де знаходиться сад каміння?
Оболонська набережна, 1