Автобусний парк №7

Автобусний парк №7, який є унікальним і найбільшим автотранспортним підприємством не тільки Києва, а й усієї України, з’явився в 1973 році і тривалий час обслуговував рейси, які здійснювалися в будь-яку точку УРСР та СРСР. Крім адміністративної будівлі висотою в 9 поверхів, на території знаходиться величезна крита стоянка для автобусів, яка за своєю формою нагадує манеж цирку або барабан (конструкція являє собою центральну колону-опору і стіну, що оточує її по периметру, діаметр становить 165 метрів; між стіною і колоною натягнуто дві сотні надміцних металевих тросів, на яких закріплені бетонні плити – таким чином утворюється дах стоянки). На цій стоянці, площа якої становить 20 000 квадратних метрів, можна розмістити три сотні автобусів.

Зовнішня стіна стоянки не суцільна і на перший погляд обшита металевим профілем. Насправді це загартовані скляні трубки, через які денне світло потрапляє всередину будівлі. У колоні-опорі була спеціальна витяжка, якою з приміщення видалялися вихлопні гази – отже проектувальники передбачили майже все. Будівля автобусного парку опалювалася взимку – усередині було не менше 20 градусів. При автобусному парку працював цех з виробництва скла для “Ікарусів” та інших автобусів, а саме депо розташоване поряд з мийкою та ремонтними цехами – численні в’їзди, разом із величезним вільним внутрішнім простором, дозволяли максимально швидко та зручно здійснювати маневри водіям. Між адміністративним будинком і стоянкою є навіть підземний перехід, але користувалися ним недовго – людям було ліньки підніматися і спускатися за сходами вкотре.

Працювати у АТП №7 було престижно. У рейс новачків не відправляли – водій мав кілька років пропрацювати слюсарем, наладчиком і лише потім йому дозволяли сісти за кермо міського автобуса, а після того, як він добре зарекомендував себе – давали право на міжміські рейси. Найкращі водії їздили міжнародними рейсами. Щодня з автопарку вирушало майже 70 рейсів. Штат підприємства складався з 2000 з лишком осіб. Станом на 14 лютого 2015 року автобусний парк №7 було перенесено. Наразі його територія використовується для відстійника неробочих автобусів та тролейбусів. Ремонт будівлі стоянки не провадиться і вона знаходиться в аварійному стані.

Де знаходиться автобусний парк №7?

вулиця Бориспільська, 15