Ліфт для однієї людини

Ліфт в будинку на вулиці Прорізної є самим маленьким ліфтом в Україні, так як має площу 0,5 квадратних метрів і розрахований лише на 1 людину. Щоб проїхатися в нього вдвоє, потрібно бути або дуже стройными, або вжатися в себе лішнє і прижатися друг до друга. Персональний ліфт встановив в будинку міністр харчової промисловості УРСР Микола Петрович Санов, хоча сам проект будинку 1890 року не передбачав розміщення там шахти ліфта.

— Міністр був досить таким повним, тому що йому було важко підняти по лестнице на свій верхній поверх, — розповідає старожил будинку Юрій Сердюк. — Партійний працівник запропонував встановити ліфт ще в той час (кінець 1940-х років), коли його жінка Людмила Трофимовна була вагітна, щоб жінка була легше піднятися в квартиру, а після, з роками, ліфт прийшов і самому заказчику…
— Чиновник сам з працею поміщався в ліфті, — продовжує свій розповідь Юрій Васильович. — У мене було враження, що кабіна і троси його не витримають…

До 1950-х років в будинку жила партійна верхушка еліти – 2 сім’ї займали 5 поверхів. Осенью 1941 року, під час диверсійної групи Івани Кудрі (радянський розвідник) у центрі Києва постраждав і цей будинок. Відремонтували його в 1949 році, після чого в нього і заселилися чиновники..

Даже зараз ліфт знаходиться в робочому стані, разве що при вході в нього тепер потрібно з силою закривати за собою двері, інакше він не начне рух. Єдиний недолік підйому, крім його мініатюрних розмірів, занадто великий шум при роботі двигуна. За даними компанії «Укрліфтсервіс», подібних ліфтів в Києві немає, так як для них існують державні стандарти: по висоті — 210 сантиметрів, а ширина і глибина залежать від місця розміщення.

Де знаходиться ліфт для однієї людини?

вулиця Прорізна, 11