Будинок меблів


Проект будинку меблів авторства архітектора Наталії Чмутіної був задуманий як багатофункціональний: будівлю планували використовувати як торговий центр, і як виставковий павільйон. Крім торгових залів передбачалася імітація інтер’єрів реальних квартир з прикладами меблевих композицій. Просторове рішення будинку меблів стало наслідком експериментальних пошуків інженерів інституту КиївЗНДІЄП, які у 1970-х розробили каталог ефективних конструктивних рішень для універсамів, критих ринків та спортивних споруд.

Завдяки винаходу Юрія Реброва у співавторстві з Леонідом Дмитрієвим та Вадимом Гордєєвим з’явилася незвичайна конструкція будинку меблів – йдеться про «висяче покриття будівель та споруд», авторське свідоцтво на яке досі зберігається в особистому архіві винахідника. Суть винаходу в наступному: традиційно покриття дахів спирають на балки або колони, а чим більший накритий простір – тим більше потрібно балок та колон. Ребров запропонував натягнути надміцні троси, які вільно провиснуть, а потім на них покласти покриття – металеву мембрану. Покриття збирали з окремих панелей завтовшки по 4 міліметри, які зварювали при монтажі. На мембрану поклали ізолюючі та утеплювальні плити та оцинковані листи.

Завдяки новій технології величезний простір магазину, загальна площа якого 20 000 квадратних метрів, вдалося перекрити як єдиний обсяг. При цьому навантаження на даху розподілені ідеально – немає місць з критичними напругами. Коли проектувалась покрівля, виникла суперечка між архітекторами та конструкторами. Архітекторам форма здавалася дещо неприродною, тому конструкторам довелося використовувати для демонстрації мотузку, що провисла саме таким чином, згадує розповіді Юрія Реброва його син.

Технологія виявилася не лише новаторською та красивою, а й надійною: у 2014 році обговорювалася реконструкцію фасаду будинку меблів, але не покрівлі. Вже багато років вона захищає будівлю і досі у чудовому стані. Після свого зведення в 1984 році будинок меблів і досі займає лідируючі позиції серед постачальників та рітейлерів меблів на території України.

Де знаходиться будинок меблів?

бульвар Дружби Народів, 23