Лабораторія з розробки вакцин

Наглухо зачинені залізні двері завтовшки 10 сантиметрів, які ведуть у підвал, кинуте напризволяще обладнання, особисті, робочі речі та медикаменти – такою була картина в покинутій лабораторії до 2015 року і яка була філією інституту епідеміології та інфекційних захворювань імені Громашевського в 1896 році коштом пожертвувані Лазарем Бродським).

Останні відомі громадськості дані свідчать, що головним призначенням лабораторії були досліди над тваринами. Інститут розробляв засіб від раку, СНІДу та інших невиліковних захворювань. Щоб перевірити працездатність ліків, працівники лабораторії заражали тварин штамами вірусів і через деякий час вводили їм черговий тип вакцини, сподіваючись, що він допоможе їм вижити.

Усередині лабораторії було досить страшно – більшість приміщень заставлено металевими клітинами, де утримували тварин, на підлозі валяються шприци, пробірки, а стіни та стеля вкриті пліснявою та грибком. На горищі також було знайдено клітини з підписаними від руки бирками “СНІД” та “РАК”, датою зараження та смерті піддослідних. У підвалі знаходиться 2 двері: одна залізна, яка герметично зачинена, а інша звичайна дерев’яна, але забита і з кількома навісними коморними замками.

Лабораторія перестала функціонувати наприкінці 90-х років після пожежі, що сталася там, коли всіх співробітників встигли евакуювати, а ось піддослідних тварин – ні або пожежники просто не захотіли ризикувати своїм життям заради тих, хто і так помре незабаром. Станом на 2018 рік будівля колишньої лабораторії повністю відремонтована, і там тепер знаходиться лікувальний заклад.

Де була занедбана лабораторія?

вулиця Протасів Яр, 23А