Будівля адміністрації президента України

У 70-х роках 19 століття за проектом архітектора Олександра Шиле на Банковій 11 звели дві будівлі для київського військового округу. У різні роки тут працювали відомі воєначальники. До революції 1917 – генерали російської імперії Микита Алексєєв, Михайло Драгомиров, Володимир Сухомлінов. 1918 року тут розміщувався генеральний штаб армії української народної республіки, за часів державності гетьмана П. Скоропадського – генеральний штаб армії української держави. Серед штабних працівників були видатні українські воєначальники – командувач армії УНР генерал-хорунжий Василь Тютюнник, генерал-хорунжий Марко Безручко, полковник Євген Мешківський.

Сучасну будівлю звели на фундаменті старих споруд київського військового округу. Автором проекту став архітектор Сергій Григор’єв. Його помічником був архітектор-академік Борис Жежерін. Новий будинок отримав подовжені крила, а в центрі композиції – масивний ризаліт із вставною колонадою великого коринфського ордера. Владна монументальність будинку підкреслена важким антаблементом, облицюванням цоколя полірованим лабрадоритом, сірою штукатуркою під шубу. Додали величі та 4 поліровані кам’яні кулі, що фланкують портал парадного входу. Архітектор настільки точно розрахував усі деталі, що величезний будинок, незважаючи на розташування на вузькій вулиці, не тільки не “роздавив” навколишнє середовище, а й добре проглядається з усіх точок: з Інститутської та Лютеранської, з сусідньої площі маєтку Франка та з дальньої Михайлівської площі .

Приміщення збудовано у стилі «урочистого сталінського комуністично-радянського монументалістичного ампіру з давньо-римською стилізацією», який мав символізувати велич, могутність і вічність комуністичного режиму. За іншими джерелами у стилі будинку об’єднано елементи класичного стилю та українського бароко. У внутрішньому дворі розміщено їдальню, пральню, хімчистку, друкарню, приміщення державного управління справами та інші. За радянських часів тут працювали Олександр Єгоров, Іона Якір, Василь Блюхер, Георгій Жуков, Микола Ватутін. Під час фашистської окупації Києва у цій будівлі розташовувався київський генеральний комісаріат. Після Великої Великої Вітчизняної війни тут розміщувався Уентральний комітет комуністичної партії України. Саме тут були кабінети перших секретарів ЦК КПУ Микити Хрущова, Леоніда Мельникова, Олексія Кириченка, Миколи Підгірного, Петра Шелеста, Володимира Щербицького.

Де знаходиться будівля адміністрації президента України?

вулиця Банкова, 11