Український дім

Будівлю було збудовано в 1978-1982 роках за проектом архітекторів Головкиївпроекту Вадима Гопкало (бібліотека Вернадського, річковий вокзал, готель Турист, перший мікрорайон Троєщини), Вадима Гречини (Бібліотека Вернадського, Свято-Троїцький собор, проектування мікрорайонів Березняків та Троєщини), Володимира Коломійця (проектування мікрорайонів Троєщини), Леоніда Філенка (готель Хрещатик, планування житлових масивів Теремки, Лівобережний та Оболонь).

Автор горельєфів на фасаді будинку – народний художник України Валентин Борисенко, гобеленів центральної зали – заслужений діяч мистецтв України В. М’ягков, Анатолій Гайдамака та художник-монументаліст Л. Міщенко. Міщенко також є автором вітражів, використаних для оформлення бані будівлі. Гобелен концертної зали виконала у 1997 році народний художник України Марія Ралко. Будинок спочатку призначався для розміщення київської філії центрального музею Володимира Леніна, створеної у 1938 році, яка до переїзду у 1982 році на Європейську площу перебувала в будівлі колишнього педагогічного музею (тепер київський міський будинок вчителя).

Експозиція музею Леніна діяла у приміщенні до 1993 року, коли розпорядженням кабінету міністрів України там було створено центр «Український дім». З того часу експозиція колишнього музею демонтована та розміщена у фондах, а центр використовується як багатофункціональний виставково-презентаційний комплекс. У підземних та напівпідземних блоках будівлі розташоване технічне обладнання, що забезпечує безперебійне кондиціювання повітря, енергозабезпечення та теплопостачання. Будинок оснащений 8 міжповерховими ескалаторами та двома пасажирськими ліфтами. Загальна площа будівлі складає 17550 м², у тому числі 8850 м² експозиційної площі.
Приміщення включає:
– 8 конференц-залів від 50 до 500 місць, у тому числі концертна зала (782 м²) на 500 місць,
– 5 виставкових залів від 100 до 1400 м² загальною площею понад 3000 м²,
– прес-центр та медіа-центр 80 м²,
– фуршетні площі, розраховані на кількість гостей від 50 до 3000 осіб,
– Ресторан, кафе, гардероб.

Де знаходиться український будинок?

вулиця Хрещатик, 2