У 1990-х роках після Чорнобильської трагедії Деснянський район Києва стрімко розростався, будувалися нові будинки для прип’ятчан. На величезному житловому масиві богослужіння здійснювалось в одній невеликій дерев’яній церкві села Троєщина, яка була не в змозі вмістити всіх віруючих і тому було потрібне будівництво нового храму. Свято-Троїцький храм було закладено 16 жовтня 1990 року. Кошти на храм пожертвували багато віруючих, підприємців та організацій, священнослужителі Троїцької церкви. 1997 року Свято-Троїцький храм постав перед киянами у всій своїй красі. 17 червня, в день Святої Трійці, предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм.
Проект храму, який виконав Вадим Гречина (Бібліотека Вернадського, український дім, проектування мікрорайонів Березняків та Троєщини), передбачав комплекс споруд у стилізованих формах української архітектури бароко епохи: храм на 1200 парафіян, дзвіницю, готель, недільну школу- трапезну, хрестильні, іконописну майстерню, будинок настоятеля, трансформаторну підстанцію, ворота. Комплекс розташований між селом Троєщина та житловим масивом Вигурівщина-Троєщина, на штучному пагорбі. Свято-Троїцький храм має престолу: центральний, освячений на честь Живоначальної Трійці, лівий – на честь Преподобного Серафима Саровського, правий – на честь Святого Великомученика Георгія Побідоносця, підземний храм – на честь Святого Великомученика Димитрія Солунського. У 1999 році у Свято-Троїцькому храмі збудовано семіярусний іконостас. Розміри центрального іконостасу: висота 15 метрів, ширина 13 метрів, загальна площа різьблення 53 квадратні метри.
У 2004 році під будівлею Свято-Троїцького храму було збудовано підземний храм в ім’я великомученика Димитрія Солунського Мироточивого. Спочатку цей храм не передбачався проектом, але згодом настоятель вирішив облаштувати місце для молитви. Підземний храм виявився теплим та затишним. З цієї причини у ньому почали здійснювати хрещення. Тепер це традиція. У підземному храмі є невелике приміщення, звідки доноситься дивний аромат хліба – тут опікуються просфори. Під час великого посту щодня випікається близько 2000 просфор, а тісто для такої кількості замішують із 45 кілограмів борошна. У 1998 році при храмі було відкрито недільну школу для дітей та започатковано видання журналу «Троєщина православна». Сьогодні недільна школа налічує понад 50 дітей віком від 5-16 років і ділиться на три вікові групи. У 2013 році була створена вокально-хорова студія «Янголятко», яка на сьогоднішній день налічує 55 дітей.
Де знаходиться Свято-Троїцький храм?
вулиця митрополита Володимира, 2Б
545-24-10
богослужіння: ранкове 08:00, вечірнє 17:00, нд та свята: 07:00 та 10:00