Церква Іоанна Кронштадтського

Парафія на честь Святого Праведного Іоанна Кронштадтського є частиною канонічної Української Православної Церкви. Парафія утворена наприкінці 2000 року, перше богослужіння відбулося 2 січня 2001 року. Община створена при міській клінічній лікарні №1, уздовж цієї медичної установи проходить вулиця Кронштадтська, тому громаду вирішили назвати на честь великого святого та чудотворця, цілителя людських душ та тіл, Праведного Іоанна Кронштадтського. Для храму лікарнею було надано напіврозвалену та завалену сміттям одноповерхову будівлю. З міркувань гігієни було відбито стару штукатурку, знято кілька шарів підлоги. Починалися богослужіння у абсолютно непристосованому приміщенні, були лише цегляні стіни та пісок під ногами. Ситуація здавалася безвихідною, не було нічого, але віра і молитва, і Господь по молитвах святого Іоанна наводив нових парафіян, посилав добрих небайдужих людей, щасливі можливості, і церковна будівля потроху наводилася в порядок, прикрашалася і з часом стала схожою на справжній православний храм. зовні та всередині. Нині парафія живе повноцінним богослужбовим життям. Служби здійснюються не лише у неділю та свята, а й протягом тижня. Храм відкрито щодня, що дає можливість усім бажаючим прийти та помолитися, навіть коли богослужіння немає.

Коли при лікарні відкрилося відділення для безпритульних, парафіяни почали збирати та передавати їм одяг та продукти. При храмі діє бібліотека та відеотека, великий вибір книг та православних фільмів, які із задоволенням беруться і парафіянами та пацієнтами. Для маленьких парафіян працює недільна школа, на заняттях якої діти вивчають основи віри, богослужіння, церковні свята, колядки та навіть англійську мову.

Майже з початку свого існування парафія вирішила відвести земельну ділянку на вулиці Кронштадтській на узліссі парку Партизанської Слави для будівництва нового великого храму та недільної школи. Оформлення необхідної документації просувалося надзвичайно важко, але незважаючи на всі перепони у 2006 році було отримано всі дозволи на оренду землі та розпочалися підготовчі роботи до будівництва храму. 17 лютого 2007 року Блаженнішим Митрополитом Володимиром було закладено пам’ятну капсулу у фундамент нового храму. На свято (Святого Іоанна Кронштадтського) 2 січня 2008 року відбулося перше богослужіння в нижньому новому храмі, який будується в парку. З того часу всі богослужіння відбуваються у новому храмі, який тепер повністю збудований і парафіяни можуть молитися у верхньому храмі.

Де знаходиться церква Іоанна Кронштадтського?

вулиця Борова, 2А
(067) 780 87 42
08:00 – 18:00
богослужіння: ранковий 08:00, вечірній 17:00