Парк Партизанської Слави

Парк Партизанської Слави (у народі просто ППС) – регіонально-ландшафтний парк у Дарницькому районі міста Києва. Знаходиться між вулицями Тростянецькою та Славгородською. Частина Микільського лісового масиву була включена до меж Дарницького району міста в 1965 році для організації тут районного парку культури та відпочинку “Партизанська слава”.

Парк був заснований у 1970 році. Авторами стали архітектори: В. Спиридонов, В. Маєвська, В. Сегеда, В. Крайник, а також дендрологи: Є. Гребенюк та О. Скибчинко. Його композиційним центром є меморіальна зона з музеєм Партизанської Слави, амфітеатром для проведення традиційних зустрічей колишніх бійців партизанських загонів і з’єднань, де проводяться мітинги та святкові заходи. Поруч у 1978 році було встановлено пам’ятний знак на честь бойової згуртованості партизанських бригад у роки Великої Вітчизняної війни (автор К. Сидоров).

Окрім зони урочисто-масових заходів, у парку є ще 6 функціональних зон: видовищних та культурно-освітніх заходів, експозиційно-тематична, спортивна, відпочинку дітей, тихого відпочинку, господарська. Тут збережено ландшафти природного лісу, вони доповнені парковими характеристиками. Привертають увагу основні паркові дороги: велика соснова алея та велике кільце прогулянки. На алеях встановлені тематичні скульптурні композиції із дерева. Є також містечко атракціонів, літній кінотеатр (відомостей про його функціонування немає), облаштовані лісові озера.

Розваги та інфраструктура парку Партизанської Слави


1. 2 культові споруди: храм ікони Божої Матері “Казанська” та церква святого праведного Іоанна Кронштадтського.
2. Безліч спортивних майданчиків як із тренажерами, так і без.
3. Тенісні корти.
4. Ковзанка.
5. Майданчик для міні-футболу.
6. Стадіон.
7. Футбольне поле (велике та маленьке).
8. Колесо огляду (26 метрів, працює у теплу пору року).
9. Дитячі майданчики.
10. Атракціони.
11. Бювет.
12. Тир.
13. Мотузковий парк.
14. Майданчик для тренування собак.
15. 3 заклади громадського харчування.
16. Готель.
17. 3 озера з пляжами.

Парк Партизанської Слави було створено на базі соснового лісу – зараз у ньому можна помилуватися високими соснами, верхівки яких йдуть на десятки метро нагору. Загальна площа парку – 112 гектарів, насадженнями зайнято понад 100 гектарів території парку, а водоймами – 3,5 гектара.

У парку представлено 5 типів садово-паркових ландшафтів: лісовий, парковий, луговий, садовий, регулярний. Близько 90% території насаджень відносяться до лісового та паркового типів, які займають приблизно однакові площі (46 та 45 гектарів). Луговий ландшафт представлений ділянками біля трьох озер (6 гектарів), незначні площі займають садовий (1 гектар) та регулярний (0,5 гектара) ландшафти. Значну частину парку (понад 30% території) покриває рідкісне сосни звичайної. Під ним створені культури сосни звичайної та декоративні насадження різних видів.

Загалом у парку Партизанської Слави росте 36 видів деревних рослин. Серед них переважає сосна звичайна, ростуть клен цукровий, псевдоакація, горобина звичайна, береза повисла, дуб червоний, дуб звичайний, липа серцеподібна. Близько 9 га у парку займають галявини. Також тут живе дуже багато білок, які охоче приймають їжу від людей, що гуляють. У 2015 році в парку Партизанської Слави з’явилася Дарницька пейзажка (міні-комплекс казкових та вигаданих фігурок) від скульптора Костянтина Скритуцького .

Де знаходиться парк Партизанської Слави?

Головний вхід: вулиця Славгородська, 31 (атракціони, мотузковий парк, озера, кафе та ресторани)
Вхід 2: вулиця Славгородська, 47 (колесо огляду)
Вхід 3: вулиця Санаторна, 27 (стадіон та тенісні корти)
Вхід 4: вулиця Тростянецька, 113 (прогулянкова частина, стежка здоров’я-терренкур)