Музей партизанської слави

Музей партизанської слави, який був відкритий 7 травня 2008 року в парку Партизанської Слави і є філією музею історії Києва, за роки свого існування став важливим центром військово-патріотичного виховання молоді та чи не єдиним музеєм у лівобережній частині Києва. У музеї експонуються автентичні документи, особисті речі, військова амуніція учасників партизанського руху. Для відтворення атмосфери тих років демонструється партизанська землянка, дерев’яний віз і рибальський човен, якими користувалися партизани.

Експозиція складається з кількох розділів і розповідає про партизанську боротьбу 1941 року. Діяльність перших партизанських загонів, які були створені у початковий період війни та брали участь у героїчній обороні Києва, розгортання партизанського руху у 1941-1942 роках, про форми та методи партизанської боротьби: рейди партизанських з’єднань, диверсії на комунікації, боєприпаси. Завершує музейну експозицію розділ, присвячений визволенню Києва. У вітринах можна побачити матеріали, що висвітлюють бойову діяльність партизанів під час форсування Дніпра: документи та особисті речі партизанських командирів Героїв Радянського Союзу О. Симоненка, Ю. Збанацького, В. Бовкуна, М. Таранущенка та інших.

У музеї регулярно відбуваються фотодокументальні та мистецькі виставки, кінолекторії, присвячені темі війни 1941-1945 років. Традиційно щороку проводяться заходи, присвячені Дню Перемоги та Дню партизанської слави (22 вересня). З 2015 року музей перейменовано на “Музей окупації Києва”. Поруч із музеєм встановлено пам’ятний знак на честь бойової згуртованості партизанських бригад у роки Великої Вітчизняної Війни (1978, архітектор К.Сідоров). Напис на камені каже: Цей камінь із ТАТР символізує бойову дружбу радянських, польських та словацьких партизанів у спільній боротьбі проти-німецько-фашистських загарбників. Встановлено за ініціативою ветеранів партизанської бригади ім.Щорса.

Де знаходиться музей партизанської слави?

вулиця Славгородська (зліва від головного входу до парку Партизанської Слави)
10:00-18:00, пн: вихідний, останній четвер місяця – санітарний день
+380 (44) 563-30-06