Фабрика ялинкових іграшок

Клавдіївська фабрика ялинкових прикрас продовжує традиції майстерності виготовлення скляних ялинкових іграшок уже багато десятиліть. Заснована в 1948 році, фабрика з невеликої мануфактури, яка обробляла скло для медичних потреб, перетворилася на найбільшого виробника новорічної продукції у Східній Європі. Сьогодні ялинкові прикраси цієї фабрики відомі не лише в Україні, а й прикрашають новорічні ялинки у Німеччині, Швейцарії, Австрії, Франції, Італії, Литві, Латвії, США, Грузії.

Продукція фабрики має стабільно високу популярність, оскільки це високоякісна ручна робота, те, що завжди цінувалося дуже високо, а новорічні прикраси Клавдіївської фабрики – не просто гарні вироби, а символ сучасного погляду на дизайн та гарантований рівень якості. За останні 5 років на фабриці було розроблено понад 800 нових дизайнів куль та формової іграшки, і повірте, таку кількість можуть намалювати лише люди, які по-справжньому люблять своє ремесло. Навіть ялинкова іграшка має свої тенденції моди. І якщо ви хочете познайомитися з останніми розробками в дизайні – приїжджайте на екскурсію фабрикою ялинкових іграшок.

Як роблять ялинкові іграшки?

Спочатку ялинкова куля видується склодувом. Цим ремеслом потрібно володіти досконало, тому що видути зі склотруби ідеально рівну кулю – завдання непросте і потребує багаторічного досвіду. Далі кулі срібляться зсередини, щоб при фарбуванні в потрібний колір вони не були напівпрозорими і були яскравими. Невелика кількість спеціального розчину наливається в прозору кулю, потім вона опускається у воду, нагріту до 50 градусів, і через кілька секунд кулька стає сріблястою. Потім срібні кулі проходять етап фарбування, на якому вони занурюються в лак потрібного кольору, потім проходять на конвеєрі під інфрачервоними лампами і за кілька хвилин – різнокольорові кулі готові. Після цього настає найчарівніший етап – розпис куль професійними художниками.

Усі ялинкові кулі розписані вручну та поділені на категорії:
– по діаметру (65 мм, 80 мм, 100 мм та 120 мм),
– за типом розпису (з орнаментом та авторським художнім розписом),
– ялинкові кулі з логотипом.
Крім цього тут виробляють формову ялинкову іграшку. У музеї фабрики представлені ялинкові прикраси з усього світу – досягнення найкращих фабрик світу, старовинні та сучасні. Родзинкою фабрики є унікальна колекція «Санта Ермітаж» – ексклюзивна серія репродукцій найкращих світових художників на скляних ялинкових кулях. Картини Рембрандта, Реріха, Айвазовського, Далі, Мікеланджело, Куїнджі, Шишкіна, Моне і не тільки – не повний список творців світової спадщини, роботи яких відтворені на ялинкових виробах. На створення цієї колекції пішло більше двох років – усі кулі існують лише в одному екземплярі.

Де знаходиться фабрика ялинкових іграшок?

Київська область, смт Клавдієво-Тарасове, вулиця Ватутіна, 1
067-407-57-00, 073-058-04-44, 050-442-14-41