Храм Покрови Пресвятої Богородиці

Історія храму Покрови Божої Матері тісно пов’язана із історією Оболонського масиву. Сім’ю Терещук, головою якої є отець Миколай, можна назвати корінними оболонцями, оскільки оселилися вони тут із самого заснування масиву. Навколо батюшки поступово почала збиратися православна громада із сусідів, знайомих, людей, які знали та поважали отця Миколу. У батюшки підростала гідна зміна в особі синів, нещодавно висвяченого отця Олександра та семінариста Володимира. У сім’ї часто велися розмови, що масив облаштовується, перетворюючись на спальний район, а православної церкви немає.

Під час першої зустрічі священика Олександра з головою райвиконкому Кириченком Віктором відбулася розмова про необхідність будівництва церкви. І коли отець Олександр розповів, що вже є православна громада та велике бажання збудувати церкву на Оболоні, Віктор Андрійович підтримав цю ідею. 22 жовтня 1993 року, зібравши підписи православних мешканців Оболоні, офіційно зареєстрували православну громаду та почали збирати документи на будівництво храму. За будівництво храму з благословення блаженнішого Володимира взявся отець Миколай.

Дуже швидко адміністрація району виділила землю під будівництво. Місце виявилося благодатним, що неодноразово підтверджували духовні люди. Існує повір’я, що на цьому місці жив чернець-самітник. За попереднім генеральним планом на цьому місці було заплановано розважальний комплекс, але це місце все ж таки віддали для храму. Територіально, якщо подивитися по карті, храм розташований у центрі хреста, на перетині двох ліній. Праворуч знаходиться Києво-Печерська Лавра, ліворуч — Борисоглібський храм, що у Вишгороді. З іншого боку хреста знаходиться Троєщинський Свято-Троїцький храм та церква Покрови Божої Матері на Пріорці.

Адміністрація району активно підтримувала ідею будівництва церкви та допомагала чим могла. Швидко привезли камінь на освячення, поставили хрест, проклали асфальтовані доріжки. 25 травня 1994 року дуже урочисто та святково проходило освячення місця під храм. З’їхалися керівники підприємств району, адміністрація, представники всіх відомств району. Відразу після освячення на цьому місці почали молитися, служити обідню, ніби обігріваючи це місце, закликаючи благодать Божу. Люди почали цікавитись, громада зростала та поповнювалася віруючими.

Отець Миколай одразу ж взявся за справу і почав завозити матеріали. Документи оформляли паралельно, причому отець Миколай ніколи не залишав їх на підпис, а сам особисто приходив на прийом до міських інстанцій. Коли настала зима і служити на вулиці було неможливо, взяли дозвіл збудувати тимчасову капличку, де можна було молитися. Батько Микола ж, зі своєю широкою натурою та досвідом вирішив, що якщо будувати, то так, щоби для всього було місце. І коли збудували, багато хто здивувався, побачивши що це не маленька капличка, а гарна невелика церква. Будівництво розпочали самотужки. На будівництві самовіддано працювали будівельники, які жили в отця Миколи будинку. Їсти готувати допомагали жінки із громади, вранці до роботи варили їжу, заносили будівельникам та їхали на роботу. Навесні наступного року були поставлені стіни, всередині ще нічого не було.

Перша літургія відбулася в 1995 році на свято Святої Трійці, тоді храм був просто вибілений, уздовж стін розставлені ікони з вишитими рушниками. Бетонні підлоги застелили зеленню. Повітря було насичене запахом свіжості та ладану, а замість царської брами висіли фіранки. Храм був схожий на сільську домову церкву і тим сильніше зігрівав серця міських людей, що приходять до нього. З того часу розпочалося повноцінне богослужбове життя храму Покрови Пресвятої Богородиці на Оболоні.

Де знаходиться храм Покрови Пресвятої Богородиці?

вулиця Прирічна, 5А
+380 (44) 411-20-00, 411-00-25
богослужіння: ранкове 07:30 (нд: 07:00 та 09:30), вечірнє 17:00