Хмарочоси Києва

3

БЦ “Вітрило” (133,2 метри, 33 поверхи)

Бізнес-центр «Вітрило» унікальний архітектурний комплекс. Це офісний будинок класу А, спроектований командою іноземних та українських архітекторів та інженерів. У будівлі успішно функціонує конференц-центр, готовий прийняти до 400 гостей одночасно. У будівлі всього 11 ліфтів: 8 швидкісних (швидкість 6 і 4 м/с) фірми «Otis» (з першого на 34 поверх ліфт доставляє людей за 17 секунд), один пожежний та два ліфти-паркінги фірми «Thyssen Krupp Elevator». 4-х рівневий паркінг на 300 авто та безкоштовна велостоянка на 12 велосипедів.

Де знаходиться БЦ “Вітрило”?

вулиця Мечникова, 2А


2

БЦ “Гулівер” (141,7 метрів, 35 поверхів)

Є найвищим хмарочосом України офісного призначення. Комплекс складається з двох блоків: 35-поверхового бізнес-центру та 10-поверхового розважального комплексу. У ТРЦ знаходяться 34 ліфти Thyssenkrupp Elevator (4 з них панорамні в атріумі), в розважальному центрі 16 ескалаторів та 2 травалатори Thyssenkrupp Elevator. Інженерні мережі: автономна котельня, аварійний дизельний генератор та три трансформаторні підстанції. Підземний 3-рівневий паркінг на 600 машиномісць, а також звичайний паркінг на 150 машиномісць.

Де знаходиться БЦ “Гулівер”?

Спортивна площа, 1А


1

ЖК “Кловський” (168 метрів, 47 поверхів)

Двохсекційний хмарочос складається з 47-поверхового житлового комплексу та 18-поверхового офісного центру, поєднуються секції 8-поверховим «переходом». Станом на 2018 рік будівництво є найвищим хмарочосом в Україні. Будівля налічує 6 швидкісних ліфтів, які рухаються зі швидкістю 4 м/с. Будинок проектувався рівно на стільки поверхів, на скільки дозволили пілоти аеропортів, за словами головного архітектора Андрія Мазура, трохи вище за хмарочос уже літають літаки.

Де знаходиться ЖК “Кловський”?

Кловський узвіз, 7


У цьому огляді хмарочосів Києва перераховані лише ті будинки, висота яких перевищує 130 метрів (усі свідчення вказані за висотою даху, без шпиля чи декоративних надбудов). Житлові будинки в Києві почали нарощувати поверховість і, відповідно, свою висоту – саме з цієї причини за нижню межу висоти хмарочосів було взято позначку 130 метрів, адже це вже стає нормою. Огляд хмарочосів Києва оновлюватиметься в міру появи нових споруд.