Чимало жителів Києва чули про казковий під’їзд на Троєщині, який був демонтований у 2017 році після того, як автор цього вельми психоделічного творіння продала. квартиру, а новим власникам житлоплощі це все припало не до смаку. Але не так далеко, у Дніпровському районі, пенсіонер Володимир Чайка перетворив 3 сходові майданчики у будинку, де він проживає у свого роду палац. Стіни вздовж сходів прикрашені гарною ліпниною з позолотою та портретами жінок стилізованими під старовину, а стіни обклеєні фотошпалерами з природою, тваринами.
На створення цього всього пішло близько 15 років і, на відміну від казкового під’їзду Тетяни Піки, сусіди якої були незадоволені її творчістю, робота Чайки припала до душі жителям його будинку. Володимир захоплюється мистецтвом та історією 17-18 століть, працював майстром у столичному метрополітені, потім перейшов у депо на Оболоні та займався ремонтом будівель та споруд. Там познайомився з однією людиною, яка займалася ліпленням – він і показав йому, як відливати різні фігури і коли вийшов на пенсію, подарував свої форми для відливання ліпнини.
Найбільше майстер пишається сміттєпроводом, який переробив під античну колону з атлантами. Поруч на стелі зображені ангели та сонце. Так як майже всі сміттєпроводи в Києві заварені, то Володимир вирішив перетворити його на витвір мистецтва – чого вже добре пропадати. Ліфт у будинку теж прикрашений – на його стінах висять дзеркала у химерному обрамленні. Місцеві жителі та цікаві гості вже встигли охрестити цей під’їзд Лувром, Ермітажем та Версалем.
Де знаходиться палацовий під’їзд?
вулиця Райдужна, 11А (під’їзд №6)