Храм Феодосія Чернігівського

Після аварії на Чорнобильській атомній електростанції, київський житловий масив Біличі почали активно забудовувати, щоб надати квартири переселенцям із Прип’яті, Чорнобиля та зони відчуження. Через деякий час переселенці, ліквідатори та члени їхніх сімей звернулися до державної адміністрації з проханням увічнити пам’ять загиблих. 1994 року на перетині проспекту Перемоги та вулиці Чорнобильської було встановлено та освячено пам’ятник «І мертвим, і живим, і ненародженим». З того часу щороку 26 квітня, окрім традиційних мітингів-реквіємів, там звучала молитва про тих, хто віддав своє життя, борючись із наслідками катастрофи. Тоді ж зародилася ідея збудувати поруч церкву.

Майбутньому храму вирішили надати ім’я на честь святителя Феодосія Чернігівського, який вважається заступником ліквідаторів аварії на ЧАЕС. 2000-го року утворилася церковна громада. 25 квітня 2001 року, якраз напередодні 15-річчя аварії на ЧАЕС, було закладено перший камінь у фундамент храму. Перша літургія відбулася 22 вересня 2002 року. В інтер’єрі храму є ікони з частинками святих мощей, зокрема ікона святителя Феодосія Чернігівського, щорічно храм поповнюється новими іконами. До 20-х роковин аварії було закладено фундамент під дзвіницю, в якій перебуватиме каплиця, освячена на честь ікони «Чорнобильський Спас», що прикрашають одну зі стін дзвіниці.

14 грудня 2006 року вперше відзначався День ліквідатора наслідків Чорнобильської аварії. Чорнобильці називають його Днем Перемоги, бо 14 грудня 1986 року державна комісія підписала акт про завершення першого етапу ліквідаційних робіт та спорудження саркофагу. Ці події сприймаються ліквідаторами як перша перемога, тому що наслідки аварії було локалізовано. Враховуючи те, що особливу групу парафіян складають онкохворі, перед іконою Божої Матері «Пантанасса» (Всецариця), оригінал якої знаходиться на Афоні, служать акафісти. При храмі з 2003 року працює недільна школа, просфорня, бібліотека та меморіальна кімната пам’яті жертв Чорнобильської трагедії.

Де знаходиться храм Феодосія Чернігівського?

вулиця Чорнобильська, 2
(066) 996-22-43
богослужіння: ранковий 08:00, вечірній 17:00