Храм Святителя Николая на водах

Миколаївська церква на воді (інші назви: Церква святого Миколая на воді, Церква Миколи на водах, Київський храм святителя Миколи Чудотворця, Храм Миколи Чудотворця) – перший та єдиний храм в Україні, розташований в акваторії. Висота храму – 23 метри. З берега до церкви веде 15-метровий місток. Храм вміщує близько 50 осіб, ще стільки ж майданчик перед ним.

Храм святителя Миколи Чудотворця, відомий як храм Миколи на водах, нещодавно прикрашає набережну Дніпра, а здається, ніби стоїть тут здавна — настільки гармонійно вписуються його витончені форми в архітектурний ансамбль Подолу. Незвичайна за своєю прихильністю та красою церковна споруда, виконана в стилі українського нео-бароко, є місцем не лише церковних богослужінь, а й пам’яткою загиблим усім речникам та морякам, які вірою та правдою служили своїй Батьківщині.

У 2003 році на глибині 10 метрів було розчищено і укріплено дно, після чого вбито першу палю майбутнього храму. Загалом в основу його фундаменту увійшло 12 залізобетонних паль завдовжки 14 метрів. Їх оточили 75 шпунів по 12 метрів, які були встановлені кільцем, діаметром 12,5 метрів. За проектами конструкторсько-технологічного інституту річкового транспорту “Речтранспроект”, на палях була зведена залізобетонна конструкція, що нагадує “ніжку фужера”, але дуже міцна, за проектними розрахунками, що витримує величезне навантаження та сейсмічні поштовхи понад 7 балів.

7 липня 2004 року в день святкування Різдва пророка та предтечі Іоанна Хрестителя, Митрополитом Київським та всієї України Блаженнішим Володимиром відбулися освячення храму на честь Святителя Миколая Чудотворця та перша Божественна Літургія, на яких молилося численне духовенство та народ. Після завершення Літургії Блаженніший владика Володимир подарував новому храму стародавню ікону Святителя Миколая чудотворця з частинкою святих мощей цього великого святого.

Де знаходиться храм Святителя Миколая на водах?

вулиця Набережно-Хрещатицька, 8А
10:00 – 18:00
(097) 792-01-96