Рівновага


У вересні 2013 року біля житлового комплексу “PecherSKY Luxury Apartments” відкрили першу в Києві кінетичну скульптурну інсталяцію “Рівновага” відомого українського скульптора Олександра Лідаговського (на Русанівці знаходиться його скульптура “Сходи”). Скульптура, вагою близько однієї тонни, висотою 6 метрів виготовлена із бронзи та сталі. Під впливом вітру дівчина на канаті трохи розгойдується, балансує, намагаючись утримати рівновагу в нашому динамічному та нестійкому світі.

– Людський простір нещодавно отримав третій вимір, як реальну величину. Космос, авіація та висотні будівлі підняли людину над землею, відірвали від двомірної площини. Це ще належить нам осмислити, оскільки весь категорійний і понятійний апарат, мова, мислення, філософія сформувалися ще тоді, коли Земля була плоскою і лежала на трьох китах, — зазначив Олександр Лідаговський, автор скульптури “Рівновага”.
– Плоска картина світу провокує плоске мислення і вічний конфлікт, тоді як у просторі конфлікту немає – він складний і гармонійний.

За задумом скульптора, завдання створеної композиції — робота з простором, внесення до нього людського масштабу, і, звичайно, естетика, яку автор розуміє не стільки як декоративну, а й насамперед смислову — зародження нового змісту, переосмислення навколишньої дійсності, привнесення до її гармонії, балансу та рівноваги.

Де знаходиться арт-об’єкт рівноваги?

вулиця Болсунівська, 2