У 1960-ті роки храм зачаття Іоанна Предтечі знаходився неподалік школи №55 і був зруйнований за вказівкою радянської влади. Настоятель скасованого храму мешкав у приватному будинку на місці нинішнього храму у парафіянки. Господиня зробила прибудову до свого житла, де священик влаштував молитовний дім і відправляв літургії – служби там проходили аж по 1971 рік, до смерті настоятеля. До 1990 року молитовний будинок був порожнім, але вже того ж року, за благословенням предстоятеля митрополита Філарета, на місці молитовного подвигу настоятеля Мирона було засновано прихід на честь зачаття Іоанна Предтечі. Це відбулося завдяки сприянню власників ділянки та парафіян храму.
До січня 1991 року із зібраних та куплених будівельних матеріалів громада збудувала приміщення для богослужінь. До цього в будинку була розруха – не було статі, був відсутній іконостас. У 2006 році розпочалося будівництво нової сучасної будівлі храму – у жовтні блаженніший Володимир митрополит київський та всієї України разом освятили наріжний камінь для будівництва та заклали символічну капсулу. 8 квітня 2007 року Великдень Христовий служили вже в новому нижньому храмі. Будівництво велося на пожертвування парафіян протягом 6 років з перервами і лише у 2011 році вперше відслужили Великдень Христовий у верхньому храмі
У 2013-2015 роках коштом громади було споруджено дзвіницю, а також будівлю «Духовної школи УПЦ», де щонеділі проводяться заняття для дітей та дорослих. У 2016 році в храмі були проведені роботи з розпису верхнього вівтаря храму – стіни та склепіння церкви прикрасили ікони Богородиці, псалмоспівця Давида, святих рівноапостольних княгині Ольги та князя Володимира, сюжети з Євангелія, сценки з житія Іоанна Крестителя, купол увінчав образ сходження на Апостолів Святого Духа у день Святої П’ятидесятниці.
У 2016 році в житті парафії відбулася ще одна важлива подія – шанований храмовий образ Божої Матері «Вихування», на честь якого навіть освячений нижній боковий вівтар церкви, увійшов до місцевошанованих ікон, і його копія була представлена на постійно діючій виставці «Україна – дім Пресвятої» Богородиці». З того часу ікона побувала у багатьох місцях України і навіть у Єрусалимі, на хресній ході «За мир», яка пройшла днями Страсного тижня у 2017 році.
Де знаходиться храм зачаття Іоанна Хрестителя?
вулиця Чорнобильська, 15А
08:00 – 19:00
богослужіння: ранкове сб 08:00, нд 07:00 та 09:00, вечірнє пт, сб 16:00
(044) 423-58-81