Військово-історичний музей університету оборони України

Військово-історичний музей університету оборони України імені Івана Черняховського було створено 25 липня 1992 року. В даний час на двох відкритих майданчиках музею університету знаходиться близько 60 музейних експонатів військової техніки та озброєння, починаючи з періоду до та під час проведення Великої Вітчизняної війни. Серед них: бронетанкова та автомобільна техніка (зразка до 1941 року, у тому числі танк М4 А2 “Шерман” США, танк Т-ІІІ Німеччина); артилерія (зразка 1938-1943 років).

Серед повоєнних зразків озброєння та військової техніки експонуються: бронетанкова та автомобільна техніка, зенітно-ракетне озброєння (зокрема, зенітні ракетні комплекси “Коло”, “Куб”, “Стріла-1”, “Стріла-10”, “Оса”, ” Тунгуска”; зенітна установка ЗСУ23-4 “Шилка”, тактичні ракети “Марс”, “Філін” та оперативно-тактична “Скад”), артилерія, інженерна техніка, авіаційна техніка (літаки: МіГ-23, МіГ-23 БН, МіГ -29, вертоліт МІ-24).

До фондів військово-історичного музею також входить виставкова зала, де зберігається близько 1000 музейних експонатів, серед яких фото з відображенням життєдіяльності університету з часів заснування (1914); виставкові вітрини з подарунками від учасників іноземних делегацій, ветеранів Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій в Афганістані, міжнародних операцій з підтримки миру та безпеки; колекція холодної зброї; зразки вогнепальної зброї та боєприпасів: великокаліберний кулемет ДШК зразка 1938 року, кулемет “Максим” зразка 1910 року та інше; макети зразків військової техніки (танк Т-34, пускова ракетна установка “Куб”, пускова ракетна установка “С-75” тощо); макет бойового корабля “Чайка” часів козацтва виконаний у масштабі 1:32 та ще чимало унікальних, цікавих експонатів.

У музеї експонуються перехідний меч королеви Великобританії Єлизавети II та перехідна шабля часів Богдана Хмельницького, якими нагороджуються найкращі випускники навчального закладу. Під час оглядової екскурсії відвідувачі зможуть оглянути стелу “Захиснику Вітчизни” та меморіальні стели героям України та загиблим військовослужбовцям під час виконання бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції, а також пам’ятник-бюст двічі героя Радянського Союзу генерала армії Черняховського Івана Даниловича2 та , які у різні роки навчалися у навчальних закладах, на території яких сьогодні розташовано національний університет оборони України імені Івана Черняховського.

Де знаходиться військово-історичний музей університету оборони України?

Повітряофлотський проспект, 28
(044) 248-10-78
можливе лише групове відвідування та за попереднім записом
пн-пт: 09:00 – 17:00, суб: 09:00 – 12:00, нд: вихідний